MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
The country for the Future

Inovace do praxe – The Country for the Future

Výtah_2

Dotace na vybudování výtahů a bezbariérového přístupu do bytových...

Dum

Únor 17, 2021 Komentáře (0) Zobrazení : 3139 Podnikání a inovace, Rozvoj venkova, Soukromý sektor, Veřejný sektor

Dotace na výstavbu či rekonstrukci dostupného bydlení pro seniory

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) vyhlásilo výzvy v oblasti výstavby či rekonstrukce prostor na pečovatelský byt (byt pro seniory) či komunitní dům seniorů. Žadatelem můžou být právnické osoby, tedy jak obce, tak například i soukromé společnosti typu s.r.o. či a.s. Podpora je určena na výstavbu či rekonstrukci bytů tak, aby zde mohli být ubytování lidé vyššího věku (od 60 let v případě komunitního domu pro seniory a od 65 let v případě pečovatelských bytů), případě osoby závislé na pomoci jiné fyzické osoby.

Žadatel o dotaci může získat až 600 000 Kč na jeden byt. Maximální výše dotace činí 500 000 EUR (cca 13 mil. Kč). Podmínkou je, že bude vybírat od uživatelů bytu regulované nájemné. Současná výše nájemného (k únoru 2021) činí 64,70 Kč na metr čtvereční. Aby bylo možné žádat, tak je potřeba splnit podmínku bezbariérového přístupu do všech bytů. Žadatel se dále zavazuje k tomu, že byty budou užívány ke svému účelu po dobu dvaceti let od jejich kolaudace. Příjem žádostí probíhá do 9. dubna 2021 do 12:00. Nejzazší termín pro ukončení realizace a financování akce je 31. října 2022.

Kromě těchto společných podmínek mají tyto dva dotační tituly svá specifika. Jedná se o následující:

Pečovatelské byty

V rámci tohoto dotačního titulu je možné zbudovat pečovatelské byty. Výhodou oproti komunitnímu domu seniorů je skutečnost, že se může jednat i o nižší počet bytových jednotek, např. 2 byty. Podlahová plocha bytu nesmí překročit 50 metrů čtverečních.

Komunitní dům seniorů

Komunitní dům seniorů je definován jako objekt mezi 10–25 byty. Musí se jednat o bytový dům, kde nejsou žádné další nedotované prostory (např. komerční prostory apod.). Podmínkou je, aby se zde nacházely sdílené prostory určené k setkávání obyvatel. Minimální velikost sdílených prostor je 40 metrů čtverečních. Maximální velikost bytu je poté stanovena na 45 metrů čtverečních.

Máte záměr, který odpovídá uvedeným parametrům? Rádi provedeme jeho bezplatnou konzultaci.

Redakce Dotačních novin, T: 777 481 926, @: info@dotacni.info

Tags: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>