MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
Dum

Dotace na výstavbu či rekonstrukci dostupného bydlení pro seniory

Demolice_2

Podpora revitalizace brownfieldů a výstavby nových obecních budov

Výtah_2

Únor 17, 2021 Komentáře (6) Zobrazení : 5030 Rozvoj venkova, Veřejný sektor

Dotace na vybudování výtahů a bezbariérového přístupu do bytových domů

Rádi bychom vás upozornili na vyhlášenou výzvu z Ministerstva pro místní rozvoj (MMR) v oblasti výstavby výtahů a zajištění bezbariérovosti vstupu do budovy. O dotaci můžou žádat majitelé či spoluvlastníci bytových domů a společenství vlastníků. Konkrétně je možné získat dotaci ve výši 50 % a to jak na výstavbu výtahu, tak na bezbariérové úpravy přístupu do bytového domu a do výtahu.

Limity dotace jsou 800 000 Kč na pořízení výtahu a 200 000 Kč na bezbariérové stavební úpravy. V rámci jedné žádosti je možné žádat o podporu pro více vchodů, které nejsou propojeny vzájemně schodišti. V takovém případě se výše uvedené limity násobí počtem takto řešených vchodů a výtahů. Příjem žádostí probíhá do 9. dubna 2021, 12 hodin.

O podporu můžou žádat pouze ty bytové domy, které disponují čtyřmi a více nadzemními obytnými podlažími (nezapočítává se tedy např. podlaží, ve kterém se nachází půdní prostor). Z dalších podmínek je nutné upozornit na skutečnost, že žadatel musí mít vydáno k datu žádosti o dotaci pravomocné stavební povolení, či jiné vyjádření stavebního úřadu s nabytím právní moci, které konkrétní projekt vyžaduje. Dotace nemůže být poskytnuta na rekonstrukci výtahu či pořízení nového výtahu v budově, která v současnosti výtahem disponuje.

Pokud máte záměr splňující výše uvedené, tak se na nás neváhejte obrátit. Rádi s vámi zdarma zkonzultujeme detailní šance na zisk dotace.

Redakce Dotačních novin, T: 777 481 926, @: info@dotacni.info

Tags: ,

6 odpovědi na článek Dotace na vybudování výtahů a bezbariérového přístupu do bytových domů

 1. Petr Bask napsal:

  Vážení,
  máte chybu v popisu podmínek pro žádost dotace na výtah.

  Píšete:
  O podporu můžou žádat pouze ty bytové domy, které disponují více než čtyřmi nadzemními obytnými podlažími

  Skutečnost podle MMR je:
  … čtyři a více nadzemních podlaží

 2. Viktor Škurek napsal:

  Dobrý den, rodiče bydlí v bytovém domě s více než čtyřmi nadzemními patry, kde chybí bezbariérový přístup. Je možné ještě využít tuto dotaci ke zajištění stavebních úprav? Konkrétně se jedná o adresu Krnov, sídliště Pod Cvilínem (SPC) 1026/8 (C/8)
  Velice děkuji za aktuální informace

 3. Alena Janecková napsal:

  Dobrý den.Jsme Společenství vlastníků v domě se sklepními prostory, 1.p.až.4.p.a rozsáhlými půdními prostory. To znamená,že splňujeme podmínky dotace. Platí však ještě dotace i pro rok 2022 a následující. Vlastníci domu stárnou, výtahy se dřive nebudovaly.
  Žádám vás o sdělení, je-li vám známo, zda se může o dotaci požádat i nyní v roce 2022 a kde a za jakých podmínek. Děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>