MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
Byt

Dostupnější nájemní bydlení: program Výstavba pro obce aktualizován

COVID

Program Antivirus versus další dotace

Hasičský_vůz

Duben 22, 2020 Komentáře (0) Zobrazení : 1697 Doprava, Veřejný sektor

Dotace na výstavbu či rekonstrukci hasičských zbrojnic a nákup hasičských vozidel

Stejně jako v minulých letech byla znovu vyhlášena výzva pro podávání žádostí z ministerstva vnitra, v rámci které je možné rekonstruovat stávající hasičskou zbrojnici, nebo vybudovat novou. Dále je dotace směřována na nákup či rekonstrukci požárních vozidel. Dotační titul podporuje i nákup nových dodávek pro hasičský sbor. Příjem žádostí probíhá do 14. května 2020. Konkrétní podmínky uvádíme níže.

Výstavba nebo rekonstrukce hasičské zbrojnice

Na tyto účely je možné poskytnout dotaci ve výši 50 % (maximálně 4,5 mil. Kč). Podporována je jak výstavba, tak i rekonstrukce hasičské zbrojnice. Stavba musí být v souladu s požadavky normy ČSN 73 5710 Požární stanice a požární zbrojnice. O dotaci můžou žádat typy jednotek požární ochrany JPO II, JPO III a JPO V.

Pořízení nebo rekonstrukce cisternové automobilové stříkačky

V případě nákupu hasičského vozidla je dotace poskytována do výše 70 %, maximálně 2,5 mil. Kč. Dotace je poskytována pouze pro JPO II a JPO III.

Konkrétně je možné podpořit vůz těchto parametrů:

  • kategorie 2 pro smíšený provoz,
  • střední hmotnostní třídy (7.500 až 16.000 kg), nebo těžké hmotnostní třídy (nad 16.000 kg),
  • v provedení základním nebo v provedení speciálním redukovaném s kabinou osádky se sedadly pro 6 osob,
  • s požárním čerpadlem o jmenovitém výkonu 2.000 l.min-1 a s nádrží na vodu o objemu do 5.000 l nebo s požárním čerpadlem o jmenovitém výkonu 3.000 l.min-1 a s nádrží na vodu o objemu nad 6.000 l.

Dále je možné uvažovat i o rekonstrukci stávající cisternové automobilové stříkačky. Jsou možné varianty rekonstrukce těchto typů vozidel:

  • rekonstrukci CAS 32 – T 815 v souladu technicko-přejímacími podmínkami, podle kterých byla zařazena k jednotkám požární ochrany. Dotace může dosáhnout až 50 % nákladů akce, maximálně však 1,5 mil. Kč,
  • rekonstrukci CAS 32 – T 815 na provedení speciální redukované pro šest osob. Dotace může dosáhnout až 50 % nákladů akce, maximálně však 2 mil. Kč.

Pořízení nového dopravního automobilu

Dotace může dosáhnout až 70 %, maximálně však 450 000 Kč. Konkrétně je možné pořídit dopravní automobil těchto parametrů:

Dopravní automobil vyrobený na podvozku kategorie 1 pro městský provoz nebo kategorie 2 pro smíšený provoz, s celkovou hmotností nepřesahující 3500 kg, v provedení základním a s kabinou osádky se sedadly pro nejméně 8 osob. Automobil může být doplněn požárním přívěsem nákladním nebo požárním přívěsem pro hašení. O dopravní automobil můžou žádat JPO II, JPO III i JPO V.

Pokud tedy uvažujete o využití některé z výše uvedených podpor, tak nás neváhejte kontaktovat. Rádi Vám dotační potenciál prověříme.

Redakce Dotačních novin, T: 538 705 776, @ info@dotacni.info

Tags:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>