MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
povinna-publicita-opravdu-jste-na-nic-nezapomneli

Povinná publicita – opravdu jste na nic nezapomněli?

Dotace na školky

Podpora dětských skupin v roce 2019

Dotace na školky

Listopad 18, 2016 Komentáře (0) Zobrazení : 6785 Zaměstnanost

Dotace na vznik a provoz nových dětských skupin

Dne 30. 11. 2016 má být vyhlášena výzva k předkládání žádostí o dotaci na podporu dětských skupin. Ministerstvo práce a sociálních věcí se tak chystá navázat na dvě loňské úspěšné výzvy, v kterých byly podpořeny projekty za více jak 1,2 mld. Kč.

Oproti loňskému roku budou podpořeny pouze dětské skupiny mimo hl. m. Prahu. Dotace bude určena na vybudování + provoz nebo transformaci + provoz, tzn. nepůjde podpořit již fungující a registrovanou dětskou skupinu (dotace pouze na provoz). Musí se přitom jednat o poskytování služeb péče o dítě v režimu dětské skupiny, nelze podpořit zařízení poskytující tuto službu v režimu volné/vázané živnosti, jak tomu bylo v loňském roce. Může se jednat o dětskou skupinu pro veřejnost i podnikovou dětskou skupinu. Více informací o dětských skupinách můžete nalézt na http://www.dsmpsv.cz/.

Jeden provozovatel dětské skupiny (jeden subjekt s jedním IČ) může žádat o dotaci, i když získal dotaci v minulém kole výzev. Musí se ale jednat o odlišnou dětskou skupinu, tedy jiné místo realizace.

Výše dotace se odvíjí od kapacity dětské skupiny, resp. od její obsazenosti.  Kapacita zařízení může být max. 24 dětí. Jako příklad lze uvést neziskovou organizaci (spolek) s kapacitou 24 dětí, která může získat dotaci téměř 6 mil. Kč na vybudování a provoz po dobu 2 let. Přesné podmínky, a tedy i částky, budou nicméně vymezeny až ve vyhlášené výzvě dne 30. 11. 2016.

Příjem žádostí bude probíhat od 2. 1. 2017. Žádosti se budou hodnotit průběžně, rozhodující pro schválení/neschválení projektu je čas podání. Pokud objem podaných projektů přesáhne určitou část celkové alokace pro tuto výzvu, příjem žádostí bude zastaven. Je tedy důležité žádost o dotaci podat hned začátkem ledna, aby se šance na získání dotace maximalizovaly. Celkový objem finančních prostředku pro tuto výzvu je 350 mil. Kč, což je výrazné snížení oproti loňskému roku. Proto je třeba na žádosti začít pracovat co nejdříve, aby 2. 1. 2017 bylo vše k podání žádosti již připravené.

V případě zájmu o zpracování žádosti o dotaci se na mě neváhejte obrátit.

Redakce Dotačních novin, Ing. Šárka Kmentová,

T: +420 777 484 897, +420 277 021 830,  @: sarka.kmentova@cyrrusadvisory.cz

Tags: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>