MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
Dotace na školky

Dotace na vznik a provoz nových dětských skupin

COVID

Program Antivirus versus další dotace

Dotace na školky

Listopad 29, 2018 Komentáře (12) Zobrazení : 8508 Zaměstnanost

Podpora dětských skupin v roce 2019

V roce 2019 budou vyhlášeny nové výzvy jak na provoz stávajících dětských skupin, tak založení nových!

Dle zveřejněného harmonogramu by měly být v březnu 2019 vyhlášeny:

101. výzva „Podpora dětských skupin pro podniky i veřejnost – dotace na provoz mimo Prahu“, podporován bude pouze provoz zařízení. Alokace je 2,125 miliardy a jedná se o průběžnou výzvu (záleží na termínu podání).

103. výzva „Podpora dětských skupin pro podniky i veřejnost – dotace na provoz v Praze“, podporován bude pouze provoz zařízení. Alokace je 350 milionů a jedná se o průběžnou výzvu (záleží na termínu podání).

V dubnu 2019 budou vyhlášeny výzvy:

112. výzva „Podpora dětských skupin pro podniky i veřejnost – dotace na provoz II mimo Prahu“, podporován bude pouze provoz zařízení. Alokace je 150 milionů a jedná se o průběžnou výzvu (záleží na termínu podání).

113. výzva „Podpora dětských skupin pro podniky i veřejnost – dotace na provoz II v Praze“, podporován bude pouze provoz zařízení. Alokace je 150 milionů a jedná se o průběžnou výzvu (záleží na termínu podání).

V červnu 2019 budou vyhlášeny:

111. výzva „Podpora dětských skupin pro podniky i veřejnost – dotace na vznik a provoz nových zařízení mimo hl. m. Prahu“ zaměřená na vybudování a provoz zařízení péče o děti, s celkovou alokací 258 milionů. Výzva je zveřejněna jako kolová (tedy projekty soupeří mezi sebou).

133. výzva „Podpora dětských skupin pro podniky i veřejnost – dotace na vznik a provoz nových zařízení v Praze“ zaměřená na vybudování a provoz zařízení péče o děti typu dětská skupina, s celkovou alokací 42 milionů. Výzva je zveřejněna jako kolová (tedy projekty soupeří mezi sebou).

Pro více informací, či pomoc se zpracováním žádosti o dotaci, nás neváhejte kontaktovat.

Redakce Dotačních novin, T: 538 705 776, @: dotazy@cyrrusadvisory.cz

Tags: ,

12 odpovědi na článek Podpora dětských skupin v roce 2019

 1. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se Vámi avizovaná 101. (či podobná) výzva bude týkat i provozu ZŠ či ŠD při ZŠ. Děkuji. S pozdravem a přáním hezkého dne Mgr. Lenka Kajfoszová, pedagog

 2. Mudr.Marie Svobodova napsal:

  Dobry den,mela bych dotaz zda je mozno vyuzit dotaci na rekonstrukci naseho starsiho RD mimo Prahu cca 200m2 prostor.Mame predstavu vyuziti pri hlidani deti – detska skupina,doucovani deti,prednasky pro rodice prip. ubytovani cca 10 lidi.Dekuji M.Svobodova

  • Mgr. Lucie Tomčíková napsal:

   Dobrý den,
   je možné získat podporu na vznik zařízení pro péči o děti. Dotace se poskytují v jednotkovém nákladu na stavební úpravy, vybavení, nájem, provoz a vzdělávání vychovatelů. Výše podpory se odvíjí od počtu dětí. Maximální počet dětí v jedné skupině může činit 24, pokud nemůžete doložit alespoň dvě po sobě jdoucí uzavřená účetní období, můžete žádat maximálně na 12 dětí. Podpora je poskytována v rámci OP Zaměstnanost Podpora vybudování a provozu dětských skupin pro podniky a veřejnost. Nová výzva se však očekává v červnu 2019. Podmínky by měly být obdobné výzvě minulé: https://www.esfcr.cz/vyzva-073-opz.
   S pozdravem, LT

 3. Lenka Huty napsal:

  Dobrý den,
  chtěla bych Vás požádat o informaci, zda výzvou 112 je možné rozšířit počet míst v dětské skupině na větší. Vytvořili jsme dětskou skupinu, jejíž kapacita ale nedostačuje poptávce.
  Obecně by mne zajímalo, zda je do dětské skupiny možné přijmout více dětí, než na kolik zní dotační titul.

  Děkuji.

  Lenka Huty

  • Mgr. Lucie Tomčíková napsal:

   Dobrý den,
   pokud jste nečerpali na vznik a provoz dětské skupiny žádné dotace, tak je možné se do této výzvy přihlásit. Je možné i zvýšit počet dětí v DS, ale musí vám to schválit hygiena a zvýšení musí proběhnout před začátkem realizace dotované akce.
   S pozdravem, LT

 4. Petra Polanecka napsal:

  Dobrý den,
  je možné, aby u výzvy č. 111 měla na starosti vznik dětské skupiny fyzická osoba (OSVČ)?

  Děkuji

  • Mgr. Lucie Tomčíková napsal:

   Dobrý den,
   typy příjemců jsou zaměstnavatelé, neziskové organizace, územně samosprávné celky a jimi založené právnické osoby, vysoké školy. OSVČ pravděpodobně oprávněným žadatelem nebude, ale musíme počkat na vyhlášení výzvy a přesné znění podmínek.
   S pozdravem, LT

 5. Jana Nováková napsal:

  Dobrý den, mohu se zeptat, z jakého důvodu nebudou podpořeny ve výzvě 133 Pražské dětské skupiny pro veřejnost, ale jen firemní skupiny? Děkuji za odpověď

  • Mgr. Lucie Tomčíková napsal:

   Dobrý den,
   znění výzvy závisí na poskytovateli. Výzva nebyla zatím vyhlášena a informace známe jen z harmonogramu výzev OP Zaměstnanost. Doporučila bych vám se s tímto dotazem obrátit na poskytovatele podpory, ESF řízené MPSV.
   S pozdravem, LT

 6. Světlana Richterová napsal:

  Dobrý den, uvažuji o založení dětské skupiny. Mohu požádat o informace co vše je k zadosti potřeba. Děkuji

  • Mgr. Lucie Tomčíková napsal:

   Dobrý den,
   bohužel, v současném dotačním období se již výzva v rámci OP Zaměstnanost na vybudování a provoz dětských skupin neplánuje. Podpora by měla být poskytována i v dalším dotačním období, ale podmínky podpory nejsou zatím známy. K poslední výzvě bylo nutné mít souhlas obce s realizací projektu, k založenému IČ mít přidělenou datovou schránku, Čestné prohlášení – identifikace skutečných majitelů právnické osoby ve smyslu zákona č. 253/2008 Sb.
   S pozdravem, LT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>