MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
shutterstock_150366119.jpg

Státní podpora sportu 2015

800px-JZE_Cinema_66_Foyer_mit_Publikum

Dílčí program MEDIA – podpora filmového vzdělávání a práce...

iStock_000019436020_Medium-handicappedpersoninwheelchairatworkrtxt2415

Srpen 15, 2014 Komentáře (0) Zobrazení : 9770 Veřejný sektor

Dotace od Ministerstva zdravotnictví ČR

Od Ministerstva zdravotnictví České republiky mohou získat nestátní neziskové organizace s celostátní působností, které se zabývají aktivitami ve prospěch zdravotně postižených, chronicky nemocných a seniorů v České republice dotace z Programu grantové podpory.

Program podporuje žádosti o poskytnutí dotace ze státního rozpočtu zaměřené na zvýšení účasti zdravotně postižených a chronicky nemocných občanů na vlastním zdravotním stavu. Tito občané jsou z hlediska zdravotnického systému trvalými konzumenty zdravotních služeb. Při poskytování zdravotních služeb je důležitá nejen jejich kvalita a dostupnost, ale i podmínky pro jejich účinnost.

Proto jsou vytvářeny podmínky pro edukaci a vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením nebo chronickým onemocněním.

Příjemci dotace mohou být nestátní neziskové organizace a pro účely tohoto programu se jimi rozumí následující subjekty:

  • Spolky nebo ústavy transformované dle zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dříve občanská sdružení).
  • Obecně prospěšně společnosti podle zákona č. 68/2013 Sb., o změně právní formy občanského sdružení na obecně prospěšnou společnost a o změně zákona č. 248/1995 Sb., o obecně prospěšných společnostech a o změně a doplnění některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů.
  • Subjekty evidované podle zákona č. 3/2002 Sb., o církvích a náboženských společnostech, v platném znění.
  • Český červený kříž, k jehož podpoře se stát zavázal zákonem č. 126/1992 Sb., o ochraně znaku a názvu Červeného kříže a o Československém červeném kříži, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ČČK“).

Termín pro podání žádostí o poskytnutí dotace ze státního rozpočtu na konkrétní projekty na rok 2015 končí 30. září 2014. Dotace z tohoto programu nelze poskytnout na úhradu zdravotních služeb hrazených ze zdravotního pojištění podle zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, ve znění pozdějších předpisů, ani na činnosti vymezené zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, v platném znění.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Redakce Dotačních novin, Lucie Tomčíková, @: lucie.tomcikova@cyrrusadvisory.cz, T: +420 210 028 452

Podívejte se také na výzvu k tomuto článku Program grantové podpory Ministerstva zdravotnictví ČR, která poskytuje základní informace pro podání žádosti o dotaci.

Zdroj

Tags: , , , , , , , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>