MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
iStock_000019436020_Medium-handicappedpersoninwheelchairatworkrtxt2415

Dotace od Ministerstva zdravotnictví ČR

Qur'an_book_made_by_tartars

Kreativní Evropa: Projekty evropské spolupráce

800px-JZE_Cinema_66_Foyer_mit_Publikum

Srpen 15, 2014 Komentáře (0) Zobrazení : 3067 Soukromý sektor, Veřejný sektor

Dílčí program MEDIA – podpora filmového vzdělávání a práce s publikem, podpora filmových festivalů

Součástí dílčího programu MEDIA jsou další programy, které se zaměřují na podporu vzdělávání audiovizuálních profesionálů, důležité jsou projekty zaměřené na podporu práce s publikem a následně také podpora filmových festivalů zaměřených na evropský film. Předpokládaný termín vyhlášení výzvy na předkládání projektů je na začátku příštího roku.

Podpora vzdělávání

Program poskytuje podporu na rozvoj komplexní škály vzdělávacích opatření, která podporují získávání a zdokonalování dovedností a schopností profesionálů v audiovizi, sdílení znalostí a iniciativ pro vytváření sítí, včetně zapojení digitálních technologií.

Žadatelé musí být evropské subjekty (soukromé společnosti, neziskové organizace, sdružení, dobročinné organizace, nadace, obce atp.), které pořádají filmové festivaly v zemích účastnících se dílčího programu MEDIA. Žádosti se musí týkat akcí, které se zaměřují na vývoj schopností profesionálů v audiovizi porozumět evropskému a mezinárodnímu rozměru a zapojit jej do své práce prostřednictvím podpory odbornosti v těchto oblastech: budování publika, vývoj, marketing, distribuce a využití; finanční a obchodní řízení, zejména s cílem stimulovat přístup k financování; vývoj děl a produkce; příležitosti a výzvy přechodu na digitální technologie.

Podpora budování publika

Cílem programu je podpořit budování publika jako prostředek podněcování zájmu o evropská audiovizuální díla a zlepšování přístupu k nim. Způsobilé akce se dotýkají dvou oblastí:

  1. Filmová gramotnost: projekty zajišťující mechanismy pro lepší spolupráci mezi iniciativami na podporu filmové gramotnosti v Evropě.
  2. Podpora budování publika: akce zaměřené na uvádění významných a úspěšných zahraničních evropských filmů v různých distribučních platformách a v rámci propagačních aktivit.

Podpora filmových festivalů

Program je zaměřen na podporu audiovizuálních festivalů zaměřených na evropský film, a to festivaly hraných, dokumentárních, animovaných a krátkých filmů. Podporu nemohou získat speciálně zaměřené festivaly (vědecké, sportovní, ekologické, reklamní atp.) nebo festivaly věnované amatérským filmům, videoklipům, nenarativním dílům atp.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Redakce Dotačních novin, Lucie Tomčíková, @: lucie.tomcikova@cyrrusadvisory.cz, T: +420 210 028 452.

Zdroj

Tags: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>