MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
Dotační noviny_SS

Dotační noviny pro soukromý sektor 02/2023

Dotační-novin

Dotační noviny pro veřejný sektor 03/2023

Dotacni.info

Duben 3, 2023 Komentáře (0) Zobrazení : 1030 Dotační Noviny, Veřejný sektor

Dotační možnosti ze SFDI na rekonstrukci či výstavbu chodníků nebo cyklostezek

Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) vyhlásil v nedávné době dvě výzvy. První z nich se týká oblasti zvýšení bezpečnosti se zaměřením na opatření ke zpřístupňování dopravy osobám s omezenou schopností pohybu nebo orientace. V praxi to znamená, že je možné žádat na výstavbu či rekonstrukci chodníků nebo zastávek hromadné dopravy. Druhá výzva je zaměřena na výstavbu nebo rekonstrukci cyklostezek.

Výstavba či rekonstrukce chodníků, autobusových zálivů či zastávek

Jak již bylo řečeno výše, je možné žádat např. na výstavbu nebo rekonstrukci chodníků, zastávek veřejné hromadné dopravy či autobusových zálivů. Dále je příspěvek poskytován i na výstavbu či rekonstrukci přechodů pro chodce, míst pro přecházení, lávek a podchodů pro chodce. Zároveň je finančně podporováno i nasvětlení/přisvětlení přechodů.

Kromě výše uvedeného je příspěvek zaměřen i na úpravy vjezdu do obce pomocí vychýlení jízdního pruhu skrze stavbu dopravního ostrůvku nebo středového dělícího pásu, jeho nasvětlení a nákup měřičů rychlosti vozidel či semaforů.

Žadatelem můžou být obce. Podpora je čerpána ve výši 85 %, minimální výše příspěvku je 300 000 Kč, maximální poté 20 mil. Kč. Dotaci je možné čerpat jak v roce 2023, tak i v roce 2024. Příjem žádostí probíhá do 30. 6. 2023.

Příspěvek na výstavbu či rekonstrukci cyklostezek

Předmětem výzvy je příspěvek na výstavbu či opravu cyklistické stezky. Dále je možné příspěvek poskytnout i na výstavbu či rekonstrukci sdružených přechodů pro chodce a přejezdů pro cyklisty nebo přejezdů pro cyklisty přimknutých k přechodu pro chodce. V neposlední řadě je podpora určena i na zřizování jízdních pruhů pro cyklisty na místních komunikacích nebo silnicích II. či III. třídy.

Žadatelem můžou být obce, svazky obci, kraje a jejich příspěvkové organizace. Příspěvek je možné získat ve výši 85 %. V případě cyklistické stezky budované na opuštěném drážním tělese bývalé celostátní nebo regionální dráhy za podmínky, že délka této cyklistické stezky bude minimálně 1 km, lze příspěvek poskytnout až do výše 90 %. Příjem žádostí probíhá taktéž do 30. 6. 2023.

Nejste si jisti, jestli Váš projekt splňuje výše uvedené parametry? Neváhejte nás kontaktovat, rádi s Vámi zkonzultujeme dotační možnosti.

Redakce Dotačních novin, T: 530 338 801, @: info@dotacni.info

Tags: , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>