MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
Dotační-noviny

Dotační noviny pro soukromý sektor 04/2023

Dotační-noviny

Dotační noviny pro soukromý sektor 05/2023

Dotace FinTech

Květen 18, 2023 Komentáře (0) Zobrazení : 490 OP TAK, Soukromý sektor, Výzkum, vývoj a vzdělávání, Zaměstnanost

Dotační podpora FinTech

Finanční technologie představují jedno z nejrychleji rostoucích tržních odvětví a každému z nás pomáhá zjednodušovat život, ať už pomocí rychlejších a levnějších plateb, řízení osobních financí nebo efektivnějších investic a ochrany majetku.

Ve článku si proto představíme nejzajímavější aktuální dotační příležitosti pro společnosti působící v oblasti finančních technologií, včetně základního popisu podporovaných výdajů. V době vydání článku jsou pro příjem žádostí otevřeny všechny uvedené programy, vyjma programu Aplikace, který by měl být znovu spuštěn na podzim roku 2023.

The Country for the Future – poskytuje dotace na inovace produktu, inovace postupů a procesů poskytování služeb, organizační inovace.

Trend – poskytuje dotace na výzkum a vývoj software, dotace na mzdy, licence a dodávky od třetích stran.

Digitální podnik – virtuální podnik – dotace na pořízení software, hardware a služeb souvisejících s posunem v digitalizaci společnosti.

Inovační vouchery – dotace na nákup poradenských, expertních a podpůrných služeb v oblasti inovací od organizací pro výzkum a šíření znalostí, například vysokých škol.

Aplikace – dotace na získávání nových znalostí potřebných pro vývoj nových produktů, materiálů, technologií a služeb prostřednictvím realizace projektů průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje.

Podnikové vzdělávání – dotace na kurzy měkkých a manažerských dovedností, jazykové vzdělávání, odborné vzdělávání.

Rádi zodpovíme veškeré vaše dotazy, probereme další využitelné dotační programy nebo pomůžeme s kompletní administrací dotačních projektů.

Redakce Dotačních novin, T: 530 338 801, @: info@dotacni.info


Příklad inovací v oblasti FinTech

Pro lepší představu o možných inovacích v oblasti finančních služeb se podíváme na vzorový příklad. Konkrétně na oblast WealthTech, tedy nástrojů pro lepší investiční rozhodování a kvalitnější správu majetku, která nabývá na významu právě v době turbulentní ekonomické situace, jež jsme aktuálně svědky.

Jako úspěšný příklad automatizace investičního procesu vybíráme aplikaci Portfolio Manager, která umožňuje investičním společnostem aplikovat Teorii moderního portfolia od laureáta Nobelovy ceny, Harryho Markowitze. Příklad využití přináší článek analyzující portfolio jednoho z nejslavnějších světových investorů, Warrena Buffeta. Optimalizaci vašeho investičního portfolia si můžete vyzkoušet ve webové aplikaci Analytical Platform.

Tags: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>