MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
shutterstock_103337048.jpg

Program MEDIA na podporu distribuce evropských filmů

shutterstock_49233355.jpg

Podpora sportovních soutěží republikového a mezinárodního významu v Plzeňském...

shutterstock_153244892.jpg

Červen 12, 2014 Komentáře (0) Zobrazení : 2596 Soukromý sektor

Global Fund for Women

Global Fund for Women (Globální fond pro ženy) podporuje práva žen a dívek po celém světě získáváním prostředků pro investování do organizací vedených ženami. Cílem Globálního fondu pro ženy je pomoc organizacím působících na místní, regionální a národní úrovni, aby ženy a dívky, kterým pomáhají, mohly dosáhnout svého potenciálu a žít bez diskriminace a násilí.

Globální fond pro ženy finančně pomáhá v různých světových oblastech, mezi které patří: Asie a Pacifik, Latinská Amerika a Karibik, Sub-Saharská Afrika, Evropa a Střední Asie, Střední Východ a Severní Afrika. Do fondu je možné přispět ale i požádat o dotaci. Pokud máte zájem požádat o dotaci, přečtěte si prosím následující kritéria:

Vaše skupina musí působit v zemi mimo Spojené Státy Americké.
Je zaměřena hlavně na podporu rovnosti žen a lidských práv, tyto cíle musí být jasně viditelné v aktivitách.
Je to skupina žen pracujících společně. Nejsou přijímány žádosti od jednotlivců.
Skupina je vedena a řízena ženami. Ženy musí plnit všechny nebo většinu vedoucích pozic a rolí.
Výjimku tvoří projekty zaměřené na ženy mezi organizacemi se smíšenými pohlavími, které mohou výjimečně obdržet podporu od Globálního fondu, jestli pracují hlavně s marginalizovanými skupinami, např. ženy ve skupinách lidí s postižením nebo ženy v LGBTQI organizacích.

Grantová rozhodnutí jsou pravidelně dvakrát do roka v uvedených termínech. V prvním kole lze podávat žádosti od 15. 9. do 15. 12. a v druhém kole od začátku až půlky března do 30. 6. Mezi podporované aktivity patří: Podpora a investice do lidských práv žen a dívek, podpora ženských organizací a hnutí, podpora vzdělání žen a dívek ohledně lidských práv, školení, formální i neformální vzdělání, atd.

Redakce CYRRUS ADVISORY, a.s., Lucie Tomčíková, @: lucie.tomcikova@cyrrusadvisory.cz, T: +420 210 028 452.

Zdroj: https://www.globalfundforwomen.org/index.php

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>