MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
original.ikaroslogo

Zaměstnanost o.s. dokončilo realizaci projektu IKAROS

shutterstock_142171183.jpg

Dotace Jihomoravského kraje – „Do světa!“ 2014

shutterstock_103337048.jpg

Červen 12, 2014 Komentáře (0) Zobrazení : 2814 Soukromý sektor, Veřejný sektor

Program MEDIA na podporu distribuce evropských filmů

Dílčí program MEDIA spadá pod program Kreativní Evropa a má za úkol podporovat evropský audiovizuální průmysl. Tato výzva se soustředí na podporu filmů v kinech prostřednictvím nadnárodního marketingu, budování značky, distribuce a uvádění audiovizuálních děl.

 

Žadatelé jsou evropské společnosti, které obchodně využívají film prostřednictvím jeho uvádění na trh a udělování licencí k němu distributorům či jiným zájemcům ze zahraničí. Projekty k této výzvě “Obchodní zástupce“ by měly být rozděleny do dvou fází:

  1. Vytvoření potenciálního fondu, jehož výše bude vypočtena podle výsledků společnosti v oblasti mezinárodního prodeje na evropském trhu za období 2009 – 2013.
  2. Reinvestování potenciálního fondu takto vytvořeného každou společností:
  • Modul 1. minimální záruky či zálohové platby za práva na mezinárodní prodej nových zahraničních filmů.
  • Modul 2. propagace, marketing a reklama na trhu pro nové zahraniční evropské filmy.

Maximální trvání akce je osmnáct měsíců od data podpisu smlouvy o mezinárodním prodeji. Smlouvu o mezinárodním prodeji s producentem lze podepsat nejdříve 18. června 2014. Žádosti o reinvestování musí být předloženy do šesti měsíců od podpisu smlouvy, nejpozději do 1. března 2016.

Daný film musí být z většiny vyprodukován producentem v zemích účastnících se dílčího programu MEDIA a vyroben za podstatné účasti odborníků z těchto zemí. Film nesmí tvořit alternativní obsah (opera, koncerty, představení atd.) nebo reklama. Aby byl film způsobilý pro finanční příspěvek, nesmí být jeho první autorské právo stanoveno dříve než v roce 2009. K dispozici je rozpočet v celkové výši 2 750 000 EUR. Finanční příspěvek Unie nesmí překročit 50 % nebo 60 % celkových způsobilých nákladů, v závislosti na typu reinvestice.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Redakce CYRRUS ADVISORY, a.s., Lucie Tomčíková, @: lucie.tomcikova@cyrrusadvisory.cz, T: +420 210 028 452

Podívejte se také na výzvu k tomuto článku Podpora distribuce zahraničních evropských filmů – projekt „Obchodní zástupce“, která poskytuje základní informace pro podání žádosti o dotaci.

Zdroj: http://www.mediadeskcz.eu/cz/financovani/vyzvy/detail/171-podpora-obchodnich-zastupcu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>