MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
Hudba

Podpora projektů profesionálního hudebního umění Ministerstva kultury

shutterstock_153412091.jpg

OPPK podpoří revitalizaci a ochranu území v Praze

vyzkum.jpg

Srpen 7, 2014 Komentáře (0) Zobrazení : 2726 Soukromý sektor, Veřejný sektor

HORIZONT 2020: Integrace společnosti v oblasti vědy a inovací

V rámci HORITONTU 2020 byl vytvořen pracovní program pro roky 2014 a 2015 nazvaný Věda se společností a pro společnost. Jedná se o program, který podporuje efektivní spolupráce mezi vědeckou obcí a společností. Cílem této spolupráce je zejména získávání nových vědeckých talentů a nápadů, které by byly prospěšné pro společnost.

Síla a budoucnost evropského vědeckého a technologického systému stojí právě na schopnosti vytěžit ze společnosti lidský potenciál a nápady. Proto je potřeba navázat bohatý dialog a aktivní spolupráci mezi vědou a společností. Věda by se tak měla stát pro společnost atraktivnější a vzbudit u občanů samotných touhu po inovacích. Tato spolupráce by pak měla vést k rozšíření společenské a politické podpory vědě a technologiím ve všech členských státech EU a tím se zasloužit o další posun ve výzkumu a inovačních aktivitách.

V rámci pracovního programu Věda se společností a pro společnost byla vydána výzva Integrace společnosti a vědy, která má prostřednictvím několika témat zvýšit zejména vědeckou gramotnost společnosti a zasadit se o větší zapojení občanů do výzkumných aktivit. Díky tomu budou mít právě sami občané možnost ovlivňovat budoucí vývoj vědy, výzkumu a inovativních aktivit tak, aby co nejlépe odpovídal jejich potřebám. Toho by se mělo docílit prostřednictvím konání nejrůznějších výstav, přehlídek, workshopů a budováním míst, kde se bude moci občanská společnost a vědecká obec setkávat a diskutovat.

Myšlenkou je budování nových výzkumných aktivit napříč členskými státy EU. Proto je kladen velký důraz na mezinárodní spolupráci.

Chcete se dozvědět více k výzvě Integrace společnosti v oblasti vědy a výzkumu, nebo se zeptat na další dotační možnosti? Kontaktujte specialisty z agentury CYRRUS ADVISORY, a.s.

Redakce Dotačních novin, Lucie Tomčíková, @:lucie.tomcikova@cyrrusadvisory.cz. T: +420 210 028 452.

Zdroj

Tags: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>