MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
shutterstock_150639605.jpg

EUREKA – evropská spolupráce v oblasti orientovaného průmyslového výzkumu...

shutterstock_126013208.jpg

Fondy vnější spolupráce EU

shutterstock_131379623.jpg

Červenec 4, 2014 Komentáře (0) Zobrazení : 2802 Soukromý sektor

HORIZONT 2020 – Obnovitelné zdroje energie jako zdroj pro průmyslové procesy

Z důvodu rostoucího nedostatku zdrojů a zvyšující se energetické spotřeby je jedním z cílů rámcového programu Horizont 2020 přechod na spolehlivý, udržitelný a konkurenceschopný energetický systém. Obnovitelné zdroje by měly v roce 2020 pokrývat 20 % konečné spotřeby energie.

V oblasti průmyslu se předpokládá, že v budoucnu bude významný zdroj tvořit biomasa a odpadní plyny a dojde tak k výraznému nárůstu jejich spotřeby. Je proto velmi důležité vyvinout nová zařízení s použitím takových technik, které biomasu v průmyslových procesech využijí účelně a efektivně.

Projekty podporované touto výzvou by měly rozvíjet nové postupy, které zajistí efektivní využití biomasy a odpadních plynů. Může se jednat i o projekty zaměřující se na inovativní technologie substituující fosilní paliva obnovitelnými zdroji energie.

Očekávaným dopadem prostřednictvím realizovaných projektů jsou nově vyvinuté technologie, které umožní snižování používání fosilních zdrojů, alespoň o 30 % ve srovnání se současnými praktikami. Dále dojde ke zvýšení využívání obnovitelných zdrojů energie v průmyslu jako surovina pro výrobu chemikálií. Globálním pozitivním dopadem této podpory bude také snížení emisí skleníkových plynů.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Redakce CYRRUS ADVISORY, a.s., Lucie Tomčíková, @: lucie.tomcikova@cyrrusadvisory.cz, T: +420 210 028 452

Podívejte se také na výzvu k tomuto článku HORIZONT 2020 – Výzva v oblasti využívání obnovitelných zdrojů energie, která poskytuje základní informace pro podání žádosti o dotaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>