MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
skoleni.jpg

MŠMT – Vzdělávání pedagogických pracovníků

file2871281863538

Nadační příspěvky na kulturní nebo sportovní aktivity v Plzni

shutterstock_157173971.jpg

Červen 12, 2014 Komentáře (0) Zobrazení : 2694 Soukromý sektor, Veřejný sektor

Horizont 2020: Věda se společností a pro společnost

„Věda se společností a pro společnost“ bude nástrojem pro Evropské společenské výzvy stanovené v programu Horizont 2020, vytváření kapacit a rozvíjecích inovativních způsobů propojované vědy a společnosti. Věda pak bude více atraktivní (hlavně pro mladé lidi), zvýší se zájem společnosti o inovaci a otevřenost vůči dalšímu výzkumu a inovačním aktivitám. To umožňuje všem společenským aktérům (vědcům, občanům, politikům, podnikatelům, atd.) pracovat společně během celého výzkumu a inovačního procesu, v zájmu lepšího propojení jak procesu s jeho výstupy tak i s hodnotami, potřebami a očekáváními Evropské společnosti. Tento přístup k výzkumu a inovacím je nazýván Zodpovědným Výzkumem pro Inovaci.

V rámci operačního programu Horizont 2020 je možno získat dotaci na vytváření vědecké výuky a pracovních nabídek atraktivní pro mladé lidi, podpory genderové rovnosti ve výzkumu a inovací, integraci společnosti ve vědě a inovacích a na rozvoj vlády pro pokrok zodpovědného výzkumu a inovací. Tato část Pracovního Programu pomůže vybudovat efektivní kooperaci mezi vědou a společností, získat nové talenty pro vědu a propojit vědeckou dokonalost se sociálním povědomím a zodpovědností.

Žádosti o dotaci mohou být podávány od 11.12.2013 do 16.9.2015 do 17:00 hod. Mezi typy podporovaných projektů patří: vytváření vědecké výuky a pracovních nabídek atraktivní pro mladé lidi, podpora genderové rovnosti ve výzkumu a inovacích, integrace společnosti ve vědě a inovacích a rozvoj vlády pro pokrok zodpovědného výzkumu a inovací.

Výše podpory činí 22,000,000 €.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Redakce CYRRUS ADVISORY, a.s., Kamila Vacková, @: dotazy@cyrrusadvisory.cz, T: +420 538 705 778

Podívejte se také na výzvu k tomuto článku Horizont 2020: Výzva pro integraci společnosti ve vědě a inovaci, která poskytuje základní informace pro podání žádosti o dotaci.

Zdroj: http://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/opportunities/h2020/calls/h2020-issi-2015-1.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>