MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
shutterstock_49233355.jpg

Podpora sportovních soutěží republikového a mezinárodního významu v Plzeňském...

shutterstock_157173971.jpg

Horizont 2020: Věda se společností a pro společnost

skoleni.jpg

Červen 12, 2014 Komentáře (0) Zobrazení : 3238 Veřejný sektor

MŠMT – Vzdělávání pedagogických pracovníků

Připravili jsme pro vás článek se souhrnem informací k výzvě MŠMT 2014 – Výzva k předkládání projektů v rámci Fondu vzdělávací politiky. Žádosti o příspěvek lze podávat do 21.6. 2014. Výzva je určena pro všechny veřejné vysoké školy, které musí mít akreditovaný alespoň jeden studijní program ve skupině „pedagogika, učitelství a sociální péče“, tedy jehož kód KKOV začíná dvojčíslím „75″ s vyloučením studijních programů 7502 a 7508 zaměřených na sociální práci a sociální péči v němž je k 1. květnu 2014 zapsán alespoň jeden student, který nemá studium přerušeno. Celková výše finanční podpory na projekt je 50 000 000 Kč. Výši příspěvků pro jednotlivé univerzity najdete zde.Cílem této výzvy je podpořit prostřednictvím projektů veřejných vysokých škol studijní programy zaměřené na pedagogiku a učitelství a celkově tak přispět ke zvyšování kvality vysokoškolské přípravy pedagogických pracovníků. Dalším cílem výzvy je napomáhat k tomu, aby absolventi studijních programů neodcházeli po úspěšném ukončení studia mimo školský sektor a naopak začali působit jako pedagogičtí pracovníci na různých stupních školské soustavy.

Příklady podporovaných projektů jsou:

trénink situace z praxe, nacvičování jak jednat s rodiči, se žáky a jak řešit začínající šikanu (již v rámci studijního programu), organizace setkání se staršími absolventy, která budou zaměřena na výměnu zkušeností a řešení konkrétních situací z praxe,
vytvoření nabídky kurzů, které pomohou zajistit prevenci syndromu vyhoření a budou se zabývat mentoringem v průběhu tzv. adaptační fáze učitelství s cílem usnadnit přechod do praxe, zvyšování zájmu o profesi pedagogického pracovníka prostřednictvím např. motivujícím forem výuky, zvyšováním propojenosti teorie s praxí, prohlubování odborných praxí studentů přímo ve vzdělávacích zařízeních a zaváděním a prohlubováním aktivizačních forem výuky.
Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Redakce CYRRUS ADVISORY, a.s., Kamila Vacková, @: dotazy@cyrrusadvisory.cz, T: +420 538 705 778

Podívejte se také na výzvu k tomuto článku, MŠMT 2014 – Výzva k předkládání projektů v rámci Fondu vzdělávací politiky, která poskytuje základní informace pro podání žádosti o dotaci.

Zdroj: http://www.msmt.cz/vzdelavani/vysoke-skolstvi/vyzva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>