MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
dm-screen

Detailní přehled všech dotačních příležitostí pro města a obce

lechfall-225860_1280

Obnovitelné zdroje energie

shutterstock_79404877

Únor 16, 2016 Komentáře (0) Zobrazení : 2688 Podnikání a inovace, Veřejný sektor

Informace k hodnocení žádostí v programu Úspory energie

Zajímá Vás kolik plných žádostí je podáno v programu Úspory energie? Jak to vypadá s hodnotícím procesem, a u kterých projektů dojde k jeho pozastavení? Odpovědi na tyto otázky naleznete na následujících řádcích.

Dne 1. 12. 2015 byl spuštěn příjem plných žádosti do programu Úspory energie. Celková finanční alokace na první vyhlášenou výzvu činí 5 mld. Kč. K 1. 2. 2016 však bylo zatím podáno pouze 170 projektů v hodnotě 1,3 mld. Kč.

Ačkoliv v ostatních programech OP PIK již probíhá kontrola a hodnocení podaných plných žádostí, v Úsporách energie se hodnocení začíná teprve pomalu rozjíždět. Důvodem zdržení bylo rozdělování kompetencí a nastavování hodnotících procesů mezi agenturou Czechinvest a ministerstvem průmyslu a obchodu.

S dalšími komplikacemi musejí počítat žadatelé u projektů podaných bez projektové dokumentace pro stavební povolení. Takovéto žádosti budou postupovány do hodnocení, až ji žadatel doplní a to i přes to, že se nejedná o povinnou přílohu projektu.

Vycházíme-li z aktuálního stavu podaných žádostí, dojdeme k závěru, že kvalitně zpracované žádosti budou schvalovány a finančně podpořeny. Obdobný scénář je očekáván i ve druhé výzvě, která bude vyhlášena v létě 2016. S ohledem na časovou náročnost zpracování odborných studií, jako je energetický posudek, projektová dokumentace a položkový rozpočet a pracovní vytíženost energetických specialistů a inženýrů, doporučujeme začít s přípravou projektů co nejdříve.

Pro konzultaci Vašeho záměru se na nás neváhejte obrátit.

Redakce Dotačních novin, Michal Dufek, T: + 420 538 705 730, @: michal.dufek@cyrrusadvisory.cz

Tags:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>