MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
shutterstock_100299176.jpg

Uvažujete o snížení energetické náročnosti vašeho podniku? Řešení nabízí...

zerspahnung-1580200_960_720

IV. výzva programu Technologie plná změn

shutterstock_150993224.jpg

Září 29, 2016 Komentáře (0) Zobrazení : 2810 Podnikání a inovace

Inovace – II. kolo

Program Rozvoj skončil, program Technologie bude vzhledem k přetlaku žádostí o podporu výrazně omezen podmínkami přijatelnosti a oči mnohých investorů se tak upínají k programu Inovace. V souvislosti s programem Inovace vyvstává pro spoustu potenciálních žadatelů množství otazníků, jako například: pro koho je program určen, je naše firma dostatečně inovativní, můžeme získat dotaci na výrobní technologii?

Předně je třeba říci, že program Inovace rozlišuje 2 základní druhy inovace – procesní (inovace zaměřena výrobní postupy) a produktovou (inovace je zaměřena na výrobní portfolio, respektive na nový výrobek žadatele). Aby měl žadatel reálnou šanci uspět při věcném hodnocení své žádosti, měl by díky realizaci projektu dosáhnout jak procesní, tak i produktové inovace. A právě tento fakt, je největším problémem většiny žadatelů.

Podívejme se na literu oficiálních dokumentů a udělejme si několik poznámek o tom, co musí firma splnit, aby disponovala kvalitním záměrem, který splní formální i věcné požadavky tohoto programu a mohla získat dotaci:

  1. Vlastní výrobek – žádost s produktovou inovací musí obsahovat informaci o výrobku, který firma žadatele vyvinula (ideálně ve spolupráci s VŠ nebo jinou firmou) nebo na který podnik koupil práva. Výrobek by se měl nacházet ve fázi prototypu nebo funkčního vzorku. Smyslem projektu je pořízení strojů/technologického vybavení pro zavedení onoho nového výrobku do sériové výroby.
  2. Firma spolupracuje s VŠ nebo veřejnými výzkumnými institucemi formou smluvní spolupráce (například při vývoji/testování/měření nového výrobku).
  3. Firma spolupracuje s další firmou/firmami formou smluvní spolupráce.
  4. Výrobek, který bude zaveden do výroby, má vysoký tržní potenciál. Je velmi inovativní, nový ve světě, případně v EU.

Projektový záměr odpovídající výše uvedenému schématu může získat dotaci až 45 %. Příjem žádostí bude zahájen v prosinci letošního roku a vzhledem k systému hodnocení bude rozhodovat kromě kvality žádosti i datum a čas podání žádosti. Neváhejte tedy se zahájením příprav na vaší žádosti.

Program Inovace bude ve svém druhém kole o pětinu štědřejší než v tom prvním, konkrétně bude rozdělovat 5 miliard Kč. Šance na získání dotace jsou tedy vysoké, nicméně aktuální hodnocení prvního kola napovídá, že je zapotřebí udržet vysoký standard kvality zpracované žádosti. Pokud budete chtít zkonzultovat Váš záměr, neváhejte se na nás obrátit. Rádi se s Vámi podělíme o naše zkušenosti při získávání podpory z programu Inovace nebo pomůžeme s kompletní přípravou žádosti o dotaci.

Ing. Michal Dufek, Garant sekce OP PIK, CYRRUS ADVISORY, a.s.

T: 774 372 831, @: michal.dufek@cyrrusadvisory.cz

Tags: , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>