MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
shutterstock_155776445.jpg

Máte Potenciál? Nebojte se Aplikovat!

shutterstock_150993224.jpg

Inovace – II. kolo

shutterstock_100299176.jpg

Září 29, 2016 Komentáře (0) Zobrazení : 3549 Podnikání a inovace

Uvažujete o snížení energetické náročnosti vašeho podniku? Řešení nabízí Úspory energie – II. kolo

V rámci podzimního balíku vyhlašovaných výzev v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost mezi všemi vyčnívá výzva programu podpory Úspory energie. Parametry výzvy se vymykají zvyklostem v rámci všech programů vyhlašovaných v OPPIK. Délka příjmu žádostí 16 měsíců a alokace 11 miliard Kč napovídají mnohé o snaze Ministerstva průmyslu a obchodu tento program investorům více zatraktivnit.

Reálie prvního kola hovoří jasně – podáno bylo 1 427 předběžných žádostí, plných žádostí bylo podáno pouze 585, v hodnotě 4,7 miliardy Kč. Za předpokladu, že ne všechny žádosti budou úspěšné a vezmeme – li v úvahu absorpční kapacitu, dostaneme se k výsledku, že v rámci prvního kola dojde k pročerpání zhruba 2,5 miliardy Kč. V souvislosti s vysokým rozdílem mezi podanými předběžnými a plnými žádostmi byl kritizován zejména přísný systém bodových kritérií. Evidentně ne každému investorovi se podařilo připravit takový projekt, který by byl věcně přijatelný v prvním kole programu Úspory energie.

Zdá se, že v reakci na tyto výsledky program zatraktivňuje jednak delší dobou, po kterou bude možné podávat žádosti do hodnocení, ale i vyšší alokací, která nemá co do velikosti u ostatních programů podpory v rámci OPPIK konkurenci. Dále lze očekávat rozvolnění výběrových kritérií. Příjem žádostí se rozběhne v prosinci letošního roku a vzhledem k systému hodnocení budou příjemci dotaci získávat podle pořadí, ve kterém žádost podali. Pokud tedy plánujete realizovat úsporná opatření v roce 2017, doporučujeme zahájit plnou přípravu na podání kvalitní žádosti.

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost pro získání podpory na úsporná opatření ve Vašem podniku a získejte dotaci až 50 %. Rádi Vám pomůžeme s kompletní přípravou projektu. Poskytneme zázemí, včetně zhodnocení energetických přínosů realizovaných opatření, nastavení Vašeho projektu, vytvoření energetického posudku, žádosti a veškerých potřebných dokumentů.

Ing. Michal Dufek, Garant sekce OP PIK, CYRRUS ADVISORY, a.s.

T: 774 372 831, @: michal.dufek@cyrrusadvisory.cz

Tags: , , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>