MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
shutterstock_125715665.jpg

Zvýšení šancí na získání dotace z programu Rozvoj

Mapa ČR

Nejzajímavější krajské dotace

traktor

Leden 23, 2015 Komentáře (0) Zobrazení : 7546 Soukromý sektor

Nejnovější dotační příležitosti pro zemědělce

Pro koho je výzva určena: zemědělští podnikatelé

Termín: od 26.1 do 9. 2. 2015

Pěstujete kmín? Máte farmu a chováte skot? Obecně řečeno podnikáte v sektoru zemědělství? Tak možná právě vás by mohla zajímat aktuální výzva z Programu rozvoje venkova.  Dotace je zaměřena jednak na investice do zemědělských mobilních strojů, do technologií v živočišné a rostlinné výrobě a do protikroupových systémů a nosných konstrukcí v chmelnicích.

Výše dotace se pohybuje v rozmezí 40 – 60 %, dle typu žadatele. To znamená, že můžete dostat příspěvek na více než polovinu vašich výdajů. Celkově můžete získat dotační příspěvek ve výši od 200 tis. Kč do 15 mil. Kč. Maximální výše dotace na jednoho příjemce dotace v rámci opatření činí 90 mil. Kč.

Ve stejném termínu se dále můžete ucházet o příspěvek na hmotné a nehmotné investice do zpracovatelských provozů. Což v praxi znamená, že v rámci akce Přidávání hodnoty zemědělským a potravinářským produktům lze zažádat o dotaci na produkty výroby potravin nebo krmiv určených pro hospodářská zvířata poskytující potraviny.  Maximální výše dotace činí 50 % výdajů. Částka výdajů, ze kterých je stanovena dotace na jeden projekt, činí od 100 tis. Kč do 30 mil. Kč. Maximální výše dotace na jednoho příjemce dotace v rámci opatření činí 90 mil. Kč.

Nemělo by vám ujít – výzva brzy skončí

V Ústeckém kraji je do 31. 1. 2015 vyhlášena výzva týkající se podpory rozvoje zemědělství a venkovských oblastí. Subjekty vykazující ekonomickou činnost v prvovýrobě zemědělských produktů, mohou získat dotaci ve výši minimálně 5000 Kč a maximálně 300 000 Kč. Dohromady bude rozdělena suma ve výši 4 miliony Kč. Část putuje na již zmíněnou prvovýrobu (do 40 % výše uznatelných nákladů), část na investice související se zpracováním zemědělských produktů a jejich uvádění na trh (rovněž 40 %). Dále můžete čerpat dotace na neinvestiční podporu na předávání znalostí, informační akce a poradenské služby (dotace do výše 100 % uznatelných nákladů).

Chcete se dozvědět více o dotačních možnostech pro zemědělce?  Kontaktujte specialisty z agentury CYRRUS ADVISORY, a.s.

Redakce Dotačních novin Radomír Věntus, @: radomir.ventus@cyrrusadvisory.cz, T: +420 538 705 776

Tags: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>