MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
shutterstock_155878709.jpg

Změna pravidel u dotací na chodníky a cyklostezky

the-ball-488718_1280

Dotace na rekonstrukci a výstavbu městských sportovních hal a...

Ordinace

Září 28, 2018 Komentáře (0) Zobrazení : 4773 Doprava, Integrovaný regionální OP, Rozvoj venkova, Veřejný sektor

Nové dotační tituly pro města a obce

V nedávné době zveřejnilo Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) informace ohledně nových dotačních příležitostí pro města a obce. Zároveň došlo k rozšíření okruhu žadatelů i v rámci stávajících programů. Pojďme si tedy jednotlivé pozitivní změny představit podrobněji.

Podpora dostupnosti služeb

Tento zcela nový program vychází vstříc potřebám menších obcí, které by často rády rozšířily možnosti služeb pro občany, ale nemají vhodný objekt, ve kterém by bylo možné tyto aktivity realizovat. Program tedy podpoří projekty výstavby či rekonstrukce objektů v oblasti základní lékařské peče či služeb. Konkrétně tak bude možné vybudovat např. nové objekty pošty, smíšeného zboží či lékařské ordinace. Program Podpora dostupnosti služeb počítá s dotací 70 %, která může dosáhnout až  5 mil. Kč. Dotace je určena pro obce do 1 000 obyvatel.

Podpora regenerace brownfieldů pro nepodnikatelské využití

Jak název napovídá, tak dotace poslouží k rekonstrukci starého objektu, který je nevyužívaný, ve špatném technickém stavu či zcela opuštěný. Program má za cíl pomoci řadě obcí, které se potýkají s problémy v oblasti využitelností starých zemědělských či výrobních podniků, nebo bývalých kulturních domů či kin. Rozsahu nutné rekonstrukce odpovídá i maximální výše dotace, kterou je možné získat v hodnotě až 30 mil. Kč.

Rozšíření okruhu žadatelů stávajících programů

Kromě výše uvedených nových programů přichází MMR i s rozšířením okruhu možných žadatelů v současných dotačních titulech. Jedná se především dotace v oblasti oprav místních komunikací či rekonstrukci školních hřišť a hal. V minulé výzvě mohly žádat  o dotaci v těchto programech pouze obce do 3 000 obyvatel. Nyní by se měl okruh rozšířit pro obce do 10 000 obyvatel, což je pozitivní zpráva pro řadu menších měst, které předtím musely financovat opravy místních komunikací z vlastních zdrojů.

Vzhledem k předpokládanému navýšení okruhu zájemců o tyto dotační tituly došlo k uvolnění finančních prostředků v rozsahu 3,2 miliardy Kč, žádost o dotaci tedy může mít relativně solidní šanci na schválení.

Máte záměr, který odpovídá zaměření výše uvedených titulů? V tom případě nás neváhejte kontaktovat, rádi vám pomůžeme s jeho posouzením či nastavením.

Redakce Dotačních novin, T: 538 705 776, @: dotazy@cyrrusadvisory.cz

Zdroj: www.mmr.cz

Tags: , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>