MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
Dotace na brownfield

Grantové příspěvky Nadace Landek

shutterstock_75083293.jpg

Podpora rozvoje a obnovy materiálně technické základny regionálních škol...

shutterstock_113712319.jpg

Září 9, 2014 Komentáře (0) Zobrazení : 5282 Veřejný sektor

Podání žádosti o standardizaci MAS, programové období 2014 – 2020

Místní akční skupiny (MAS) mohou předkládat žádosti o standardizaci Zemědělskému intervenčnímu fondu již v listopadu! Standardizace je důležitá, pokud v budoucnu budete žádat o podporu Ministerstva pro místní rozvoj.

V prosinci minulého roku vydala EU Nařízení č. 1303/2013. Podle podmínek v něm obsažených, by MAS měly prokázat, že jsou schopny vykonávat jisté činnosti. Z toho důvodu v květnu tohoto roku vláda schválila Metodiku pro standardizaci MAS.

Standardizací by se mělo docílit nediskriminaci a maximální transparentnosti MAS vůči široké veřejnosti, žadatelům i Řídicím orgánům. Standardy se netýkají oblastí, na které by se v budoucnu mohla vztahovat dotace, nýbrž je Ministerstvo zemědělství rozdělilo podle předešlých zkušeností a podmínek společného Nařízení do tématických okruhů: územní působnost, místní akční skupina, orgány MAS, kancelář MAS a institucionalizace MAS. Odkaz pro stáhnutí celkového znění metodiky naleznete ve zdroji tohoto článku.

Stávající MAS nebo aktivní členové, jež by chtěli tuto skupinu založit by mohli podat  žádost od 24. 11. 2014. Potvrzení o přijetí by mělo být doručeno do datové schránky podatelny Státního zemědělského intervenčního fondu nejpozději 22. 5. 2015 .

Semináře vyhrazené pro danou problematiku již proběhly v červenci, proto pokud máte zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Redakce Dotačních novin, Lucie Tomčíková, @: lucie.tomcikova@cyrrusadvisory.cz, T: +420 210 028 452

Podívejte se také na výzvu k tomuto článku Výzva k podání žádosti o standardizaci MAS, období 2014-2020, která poskytuje základní informace o standardizaci MAS.

Zdroj

Tags:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>