MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
shutterstock_154681289.jpg

Podpora výzkumných projektů v rámci Horizontu 2020

Strusta_Lake_-_Panorama

Operační program Životní prostředí 2014-2020 pro podnikatele

Praha_in_1934

Listopad 26, 2014 Komentáře (0) Zobrazení : 4802 Soukromý sektor, Veřejný sektor

Podoba Operačního programu Praha – pól růstu ČR

Hlavní město Praha je jediným regionem v ČR, který spadá do kategorie rozvinutých regionů a řídí se tak odlišnými pravidly pro čerpání financí oproti zbytku ČR. Z programu je možné podpořit jak rozvoj lidských zdrojů, tak investiční akce. Níže se podívejte, na jaké oblasti a kdo bude moci evropské peníze čerpat.

Operační program je rozdělen do 4 prioritních os:

1. Posílení výzkumu, technologického rozvoje a inovací
2. Udržitelná mobilita a energetické úspory
3. Podpora sociálního začleňování a boj proti chudobě
4. Vzdělání a vzdělanost

Popis jednotlivých prioritních os a způsobilých žadatelů

Prioritní osa 1 Posílení výzkumu, technologického rozvoje a inovací podporuje aplikovaný výzkum a inovační infrastrukturu, spolupráci veřejných výzkumných institucí se soukromým sektorem a podporu vzniku a rozvoje inovujících malých a středních podniků.
Žádat budou moci: Veřejný sektor = Hlavní město Praha, Městské části hl. m. Prahy, Organizace zřízené a založené hl. m. Prahou a městskými částmi. Dále budou moci žádat také Podnikatelské subjekty, Nestátní neziskové organizace, Profesní a zájmová sdružení, Instituce finančního sektoru (jako správce finančního nástroje).

Prioritní osa 2 Udržitelná mobilita a energetické úspory je zaměřena na opatření veřejné dopravy a systému parkovišť Park&Ride, dále také na energetické úspory veřejných budov a technických zařízení v majetku města a organizací zřízených či založených HMP.

Žádat budou moci: Veřejný sektor, Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s.

Prioritní osa 3 Podpora sociálního začleňování a boj proti chudobě podporuje rozvoj sociálních služeb a sociálního podnikání.
Žádat budou moci: Veřejný sektor, Nestátní neziskové organizace, Podnikatelské subjekty.

Prioritní osa 4 Vzdělávání a vzdělanost podporuje zvýšení kapacit a kvality výuku předškolního (také zařízení pro výchovu dětí do 3 let), primárního a sekundárního vzdělávání a zrovnoprávnění přístupu ke vzdělání.
Žádat budou moci: Veřejný sektor, Vzdělávací zařízení (školy vč. VOŠ), Nestátní neziskové organizace, Podnikatelské subjekty.

Kolik peněz bude k dispozici?

Celková alokace Operačního programu – Praha pól růst ČR skládající se z příspěvků Evropské unie a národních zdrojů bude přibližně 400 mil. EUR.

Kdy bude vyhlášena první výzva?

Dle předběžných informací se očekává vyhlášení první výzvy na začátku roku 2015.

Kde najdu více informací o programu?

Podrobnější výčet prioritních os a jednotlivých podporovaných aktivit naleznete zde.

Chcete se dozvědět více o Operačním programu Praha – pól růstu nebo se zeptat na dotační možnosti pro soukromý či veřejný sektor? Kontaktujte specialisty z agentury CYRRUS ADVISORY, a.s.

Redakce Dotačních novin Linda Chotlová, @: linda.choltova@cyrrusadvisory.cz, T: +420 380 425 302.

Zdroj

Tags: , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>