MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
Komunitární program LIFE – Výzva na podporu integrovaných projektů

Komunitární program LIFE – Výzva na podporu integrovaných projektů

shutterstock_76565212.jpg

MŠMT vyhlásilo výzvu k předkládání návrhů výzkumných infrastruktur

Podpora institucionálního partnerství mezi východní Evropou a Švýcarskem

Červenec 14, 2014 Komentáře (0) Zobrazení : 2113 Veřejný sektor

Podpora institucionálního partnerství mezi východní Evropou a Švýcarskem

Schéma Institucionálního partnerství má přispět ke strukturálnímu rozvoji a modernizaci výzkumu a školení institucí východní Evropy. Příspěvky jsou určeny k navázání střednědobých až dlouhodobých partnerství mezi výzkumnými institucemi východní Evropy a Švýcarska. Švýcarská strana je odpovědná za celkovou koordinaci partnerství.

Finanční prostředky jsou určeny k odstranění nedostatků institucí východní Evropy a mají přispět k následujícímu: zlepšení institucionálního a výzkumného řízení; zlepšení výuky a školení; rozvoji studijních plánů; modernizaci metodologie; usnadnění sdílení informací; posílení výzkumné infrastruktury.

Jsou rozlišovány dvě kategorie zemí, které jsou vedle Švýcarska partnery v dvoustranných a trojstranných partnerstvích:

  • Kategorie A
  1. Země západního Balkánu: Albánie, Bosna a Hercegovina, Kosovo, Makedonie, Černá Hora, Srbsko.
  2. Jižní Kavkaz: Arménie, Ázerbájdžán, Gruzie.
  3. Střední Asie: Kyrgyzstán, Tádžikistán, Uzbekistán.
  4. Moldavsko, Ukrajina.
  • Kategorie B
  1. Členské státy EU: Bulharsko, Chorvatsko, Česká republika, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Polsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko.
  2. Rusko, Kazachstán.

V rámci schématu je nutné sestavit podrobný rozpočet. Předpokládané výdaje musí být odůvodněny a musí se vztahovat k navrhovaným činnostem: cestovní náklady spojené s návštěvami partnerských institucí; životní náklady navštěvujícího partnera; podpora společně pořádaných seminářů, školicích aktivit atp.; výzkumná infrastruktura (maximálně 30 % rozpočtu, pouze partneři z východní Evropy); smluvní náklady (maximálně 20 % nákladů); spotřební zboží nezbytné pro navrhované práce; koordinační náklady švýcarských partnerů; ostatní náklady (oprávněné náklady).

Chcete se dozvědět víc o výzvě Program SCOPES – Institucionální partnerství, nebo se zeptat na možnosti dotací pro veřejný sektor? Kontaktujte spescialisty z agentury CYRRUS ADVISORY, a.s.

Redakce Dotačních novin, Lucie Tomčíková, @: lucie.tomcikova@cyrrusadvisory.cz, T: +420 210 028 452.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>