Schéma Institucionálního partnerství má přispět ke strukturálnímu rozvoji a modernizaci výzkumu a školení institucí východní Evropy. Příspěvky jsou určeny k navázání střednědobých až dlouhodobých partnerství mezi výzkumnými institucemi východní Evropy a Švýcarska. Švýcarská strana je odpovědná za celkovou koordinaci partnerství.
Finanční prostředky jsou určeny k odstranění nedostatků institucí východní Evropy a mají přispět k následujícímu: zlepšení institucionálního a výzkumného řízení; zlepšení výuky a školení; rozvoji studijních plánů; modernizaci metodologie; usnadnění sdílení informací; posílení výzkumné infrastruktury.
Jsou rozlišovány dvě kategorie zemí, které jsou vedle Švýcarska partnery v dvoustranných a trojstranných partnerstvích:
- Kategorie A
- Země západního Balkánu: Albánie, Bosna a Hercegovina, Kosovo, Makedonie, Černá Hora, Srbsko.
- Jižní Kavkaz: Arménie, Ázerbájdžán, Gruzie.
- Střední Asie: Kyrgyzstán, Tádžikistán, Uzbekistán.
- Moldavsko, Ukrajina.
- Kategorie B
- Členské státy EU: Bulharsko, Chorvatsko, Česká republika, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Polsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko.
- Rusko, Kazachstán.
V rámci schématu je nutné sestavit podrobný rozpočet. Předpokládané výdaje musí být odůvodněny a musí se vztahovat k navrhovaným činnostem: cestovní náklady spojené s návštěvami partnerských institucí; životní náklady navštěvujícího partnera; podpora společně pořádaných seminářů, školicích aktivit atp.; výzkumná infrastruktura (maximálně 30 % rozpočtu, pouze partneři z východní Evropy); smluvní náklady (maximálně 20 % nákladů); spotřební zboží nezbytné pro navrhované práce; koordinační náklady švýcarských partnerů; ostatní náklady (oprávněné náklady).
Chcete se dozvědět víc o výzvě Program SCOPES – Institucionální partnerství, nebo se zeptat na možnosti dotací pro veřejný sektor? Kontaktujte spescialisty z agentury CYRRUS ADVISORY, a.s.
Redakce Dotačních novin, Lucie Tomčíková, @: lucie.tomcikova@cyrrusadvisory.cz, T: +420 210 028 452.