MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
shutterstock_11343424.jpg

Rozvoj infrastruktury sociálních služeb

kindergarten-504672_1280 (1)

Podpora rozvoje kvality a kapacit škol v Praze

shutterstock_135125720.jpg

Leden 20, 2015 Komentáře (0) Zobrazení : 3428 Nezařazeno

Podpora mezinárodní spolupráce ve výzkumu a vývoji

Veřejné soutěže EUREKA, COST, KONTAKT, EUPRO a INGO jsou vyhlašovány jako programy mezinárodní spolupráce ve výzkumu, experimentálním vývoji a inovacích. Mezinárodní spolupráci je přikládán velký význam.

EUREKA – Cílem je podpořit mezinárodní spolupráci v aplikovaném výzkumu, růst konkurenceschopnosti českých firem a vytváření nových inovovaných produktů a služeb.

V tomto programu mohou žádat malé podniky zabývající se výzkumem, výzkumné organizace a i navrhovatel projektu v rámci podpory EUREKA CZ. Projektům průmyslového výzkumu může být poskytnuta účelová podpora až do výše 50 % uznaných nákladů. Projektům průmyslového výzkumu ve spolupráci podniku a výzkumné organizace až do výše 65% uznatelných nákladů. Projektům experimentálního vývoje až do výše 25 % uznaných nákladů. Projektům experimentálního vývoje ve spolupráci podniku a výzkumné organizace až do výše 40% uznatelných nákladů.

Příjem žádostí je do 10. března 2015.

COST –  jedna se o podporu mnohostranné spolupráce členských zemí COST v projektech převážně základního výzkumu, předložených v souladu s vyhlášenými cíli výzkumných programů mezinárodního programu COST, které již byly schváleny Výborem vysokých představitelů programu. Žádat o podporu může pouze výzkumná organizace. Maximální intenzita podpory je až do výše 100%.

Příjem žádostí probíhá až do 17. března 2015.

KONTAKT – Podpora dvoustranné případně vícestranné mezinárodní spolupráce institucí zabývajících se výzkumem a vývojem v oblasti základního a aplikovaného výzkumu České republiky s důrazem na spolupráci se státy, které nejsou členy Evropské unie. Příjemci mohou být výzkumné organizace nebo malý a střední podnik zabývající se výzkumem. Výše podpory se bude pohybovat od 25% až do 100 % uznatelných nákladů.

Příjem žádostí je až do 13.března 2015.

INGO – Cílem tohoto programu je e umožnit účast českých vědeckých pracovišť ve výzkumných programech prováděných špičkovými nevládními organizacemi výzkumu a účast českých vědeckých osobností řídících orgánech mezinárodních vědeckých organizací. Uchazečem mohou být výzkumné organizace. Výše podpory je možná až do 100ˇ% uznatelných nákladů.

Příjem žádostí je až do 13. března 2015.

EURPRO –  Cílem je e umožnit prostřednictvím podpory účasti českých výzkumných institucí na koordinaci evropského výzkumu zvýšení účasti v mezinárodních programech výzkumu a vývoje a v bilaterálních aktivitách. Uchazeči mohou být také výzkumné organizace. Intenzita podpory je možná až do výše 100% uznatelných nákladů.

Příjem žádostí do 13. března 2015.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Redakce Dotačních novin, Petra Králíčková, @: petra.kralickova@cyrrusadvisory.cz, T: 380 425 302.

Podívejte se také na tyto výzvy Veřejná soutěž ve výzkumu EUREKA CZ, Veřejná soutěž ve výzkumu COST CZ, Veřejná soutěž ve výzkumu KONTAKT II, Veřejná soutěž ve výzkumu INGO II, Veřejná soutěž ve výzkumu EUPRO, které informují o aktuálních dotačních možnostech.

Zdroj

 

 

Tags:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>