MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
kindergarten-504672_1280 (1)

Podpora rozvoje kvality a kapacit škol v Praze

dm-screen

Detailní přehled všech dotačních příležitostí pro města a obce

calendar-999172_1920

Listopad 26, 2015 Komentáře (0) Zobrazení : 6200 Podnikání a inovace, Soukromý sektor

Představen harmonogram výzev OP PIK na rok 2016!

V uplynulých dnech byl představen aktualizovaný harmonogram výzev Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost na rok 2016. Na co se tedy můžeme těšit?
Ještě v prosinci roku 2015 je naplánováno vyhlášení třetí výzvy z programu Technologie, který podporuje nákup nového strojního vybavení. Výzva nabízí jedinečnou šanci získat dotaci nejen pro ty, kteří nestihli zažádat o dotaci v posledním kole programu Rozvoj. Začátek příjmu žádostí bude dle harmonogramu 4. ledna 2016.

V prosinci 2015 by mělo dojít i k vyhlášení druhé výzvy v rámci programu Inovace zaměřené na ochranu práv průmyslového vlastnictví. Do konce roku je počítáno rovněž s vyhlášením výzev z programů Obnovitelné zdroje energie, Služby infastruktury či Smart Grids. Na kompletní popis v prosinci vyhlašovaných výzev se můžete podívat v našem předchozím článku.

Na začátek roku 2016 je plánována výzva v oblasti programu Úspory energie, v rámci kterého dojde k financování žádostí formou zvýhodněných úvěrů. Druhým programem podporující využití úvěrů jsou Úspory energie v SZT, kde bude možné žádat např. na rekonstrukci a rozvoj soustav zásobování teplem. Rovněž dojde k vyhlášení dalších titulů, které již budou standardně podporovány prostřednictvím dotací. Jedná se např. o program Marketing, který bude zaměřen na podporu účasti na zahraničních veletrzích či výstavách.

V první polovině roku 2016 harmonogram počítá s druhým kolem příjmu žádosti programu Školicí střediska, v rámci kterého je možné z dotace podpořit jejich novou výstavbu či rekonstrukci. Dále se plánuje vyhlášení výzvy v programu Inovační vouchery, v rámci kterého je možné podpořit nákup expertních služeb v oblasti inovací od výzkumných organizací či vysokých škol.

Třetí kvartál roku 2016 slibuje vyhlášení podnikatelsky velmi atraktivních výzev. Na prvním místě se jedná o třetí výzvu programu Inovace, v rámci které je možné podpořit zavedení inovativních výrobků ve vazbě na nakoupení nových technologií pro jejich výrobu. V návaznosti na výše uvedené proběhne i následné vyhlášení výzvy v oblasti programu Inovace na projekty v oblasti ochrany průmyslového vlastnictví.

Rovněž dojde k vyhlášení druhé výzvy programu Potenciál. Zde je možné podpořit založení nebo rozvoj centra průmyslového výzkumu, vývoje a inovací. Do oblasti výzkumu a vývoje směřuje i vyhlášení druhé výzvy programu Aplikace, v rámci kterého je možné získat příspěvky např. na mzdy výzkumných pracovníků. V harmonogramu na třetí kvartál roku 2016 nemůžeme přehlédnout ani druhou výzvu programu Nemovitosti, jejímž prostřednictvím je možné žádat o podporu na rekonstrukci technicky nevyhovujících objektů (tzv. brownfieldů). Mezi velmi očekávané výzvy bude jistě patřit i druhé kolo příjmu žádostí v programu Úspory energie. Dotaci je možné získat např. na provedení zateplení či výměnu rozvodů, nebo na instalaci kogenerační jednotky.

Pokud Vás některý program z výše uvedeného přehledu zaujal, tak nás neváhejte nezávazně kontaktovat pro více informací. Víme, že celý dotační proces je velmi administrativně náročný, takže Vám rádi pomůžeme i se zpracováním samotných žádostí. Doporučujeme začít s přípravou žádostí co nejdříve, a to i v případě, že Vás zaujala některá z výzev plánovaných na druhou polovinu roku 2016. Ze zkušenosti totiž víme, že jen příprava samotných podkladů např. u stavebního projektu trvá i několik měsíců.

Redakce Dotačních novin, Radomír Věntus, T: +420 538 705 776, @ radomir.ventus@cyrrusadvisory.cz

Tags: , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>