MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
law-and-order-6311493_960_720

Evidence skutečných majitelů – změny od června 2021

Dotacni.info

Dotace na úsporu spotřeby a optimalizaci využívání vody v...

Postpenitenciární duchovní péče

Prosinec 15, 2021 Komentáře (0) Zobrazení : 1240 Nezařazeno

Podpořte s námi postpenitenciární duchovní péči v její práci

Ve světě zcela běžný, v České republice však unikátní projekt – to je postpenitenciární duchovní péče. Jeho myšlenka se u nás postupně rozvíjí a hledá si své příznivce. Ačkoliv nyní ještě nedosáhne na dotace, i přes to bychom vám chtěli myšlenku PDP představit. Věříme, že vás zaujme stejně jako nás.

Postpenitenciární péče je duchovní podpora a pomoc lidem propuštěným z výkonu trestu. Propuštění z výkonu trestu a návrat na svobodu není snadný. O to těžší však je, chybí-li těmto lidem podpora někoho blízkého. Často jim chybí kontakt s přáteli či rodinou a jejich začlenění do společnosti tak pro ně není vůbec snadné. Od toho jsou tu proto kaplani v postpenitenciární duchovní péči, kteří těmto lidem pomáhají najít to správné místo v dnešním světě.

V zahraničí je služba postpenitenciární duchovní péče zcela běžná – setkat se s různými modely můžete například v Polsku, Švédsku, Velké Británii či USA. Její přínos je však nezpochybnitelný. Jako nezisková organizace však fungují primárně z finančních darů veřejnosti a firem. Pomůžete jim v rozvoji péče v České republice?

Podpořte postpenitenciární duchovní péči
Číslo účtu 5930122349/0800

Navštivte webové stránky péče

Tags: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>