MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
Dotacni.info

Dotace na úsporu spotřeby a optimalizaci využívání vody v...

Životní prostředí

Dotace pro firmy na redukci, recyklaci a znovupoužití odpadu

Harmonogram OP TAK 2023

Září 21, 2023 Komentáře (0) Zobrazení : 841 OP TAK, Podnikání a inovace, Soukromý sektor, Výzkum, vývoj a vzdělávání, Životní prostředí

Podzimní smršť dotačních výzev pro podnikatele z OP TAK

V nedávné době byly v rámci OP Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost vyhlášeny 2 nové výzvy, které může využít velká část firem v České republice.

  • První dotace je zaměřena na úspory vody v podnicích a umožňuje získat až 60% dotaci (minimálně 1 mil. Kč) na většinu opatření, která v podniku přispějí ke snížení spotřeby vody (minimálně 100 m³ ročně nebo 5 % celkové spotřeby v provozovně). Detailní informace přinášíme v našem článku Dotace na úsporu spotřeby a optimalizaci využívání vody v podnikatelské sféře.
  • Další z vyhlášených výzev se zaměřuje na oběhové hospodářství, tedy na znovupoužití vlastního výrobního odpadu, předcházení vzniku odpadů, snížení spotřeby kritických surovin a mnoho dalšího. Znovu je možné získat až 60% dotaci (minimálně 1 mil. Kč).

V obou výše zmíněných a již vyhlášených výzvách rozhoduje mimo jiné moment podání a s přípravou žádostí tak není radno otálet.

  • Ještě 130 milionů zbývá k dosažení stropu, při kterém bude uzavřena výzva aktivity Marketing poskytující dotace na účast na zahraničních veletrzích a výstavách.
  • Vzhledem k přibývajícím prosbám o prodloužení příjmu žádostí o podporu do výzvy I aktivity Potenciál byl termín prodloužen do 31. 10. 2023. V této výzvě můžete žádat o dotaci na vybudování firemního výzkumně-vývojového zázemí včetně technologií, budov a mnohého dalšího.

Připravuje se také vyhlášení výzev podporujících digitalizaci průmyslu zaměřených na:

  • Pořízení nových výrobních strojů, digitalizaci a automatizaci výroby a služeb, konkrétně půjde o výzvu z aktivity Digitální podnik – Technologie 4.0.
  • Dotování software a hardware souvisejícího se zásadní změnou výrobního postupu nebo rozšířením kapacity stávající provozovny či rozšířením výrobního sortimentu. Bude se jednat o další výzvu z aktivity Digitální podnik.

Na konci letošního roku by měla být znovu vyhlášena výzva v aktivitě Aplikace, která je zaměřena na dotování výzkumných a vývojových aktivit českých podniků.

Rádi s vámi nezávazně zkonzultujeme vaše záměry, optimalizujeme vhodné nastavení projektů a v případě zájmu pomůžeme také s kompletní administrací projektů.

Redakce Dotačních novin, T: 530 338 801, @: info@dotacni.info

Tags: , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>