MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
Dotační noviny_VS

Dotační noviny pro veřejný sektor 09/2022

Dotační noviny_VS

Dotační noviny pro veřejný sektor 10/2022

Výhled dotací IROP v oblasti zdravotnictví pro rok 2023

Říjen 26, 2022 Komentáře (0) Zobrazení : 1674 Integrovaný regionální OP, Veřejný sektor

Přehled výzev v IROP pro rok 2023 v oblasti zdravotnictví

Ve stínu pandemie COVID-19 nás několik minulých let znovu přesvědčilo o důležitosti kvalitní zdravotní péče. Na tuto situaci rovněž reaguje Integrovaný regionální operační program (IROP), a tak se můžeme těšit na nadílku zajímavých výzev v oblasti zdravotnictví.

Nejbližší připravované výzvy startují podle aktualizovaného výhledu výzev dne 29. 11. 2022. Jedná se o podporu v oblasti návazné zdravotní péče. Jak název napovídá, tak výzva bude podporovat stavební část a vybavení u subjektů, které poskytují následnou péči (např. ve formě rehabilitací po pooperačních stavech.

Skutečně velkou porci výzev orientovaných na zdravotnictví ovšem přinese rok následující. Dle zveřejněného harmonogramu z poloviny října 2022 bude hned zkraje roku 2023 vyhlášena výzva podporující rozvoj a dostupnost paliativní péče. Konkrétně bude možné podpořit např. modernizace lůžkových hospiců a paliativních jednotek ve všeobecných nemocnicích či zázemí a vybavení mobilních hospicových a paliativních týmů. V měsíci lednu bude vyhlášena i výzva na podporu rozvoje a dostupnosti akutní a specializované lůžkové psychiatrické péče. Dotace bude poskytována např. na výstavbu, modernizaci a rekonstrukci akutních psychiatrických oddělení ve všeobecných nemocnicích či akutních a specializovaných odděleních v rámci psychiatrických nemocnic.

Měsíc únor bude zajímavý vyhlášením výzvy v oblasti elektronizace zdravotnictví, tzv. eHealth. Dále by mělo dojít k vyhlášení výzvy, která ve velkém měřítku reflektuje změny způsobené pandemií COVID-19. Konkrétně se bude jednat o rozvoj a navýšení kapacit zdravotních ústavů či krajských hygienických stanic včetně podpory odběrových míst např. formou dotací na rozvoj infastruktury a přístrojového vybavení.

Na tuto oblast naváže vyhlášení březnové výzvy v oblasti podpory vzniku základní sítě infekčních klinik a oddělení. Kromě samotných infekčních oddělení budou podporována i odběrová místa a laboratoře.

Měsíc květen se ponese ve znamení dotace v oblasti rozvoje a dostupnosti komunitní psychiatrické péče. Konkrétně bude financována oblast integrace zdravotních a sociálních služeb skrze výstavbu, modernizace či rekonstrukce zařízení typu centra duševního zdraví, ambulancí s rozšířenou péčí či oblasti krizové péče.

Přibližně v polovině roku (červen 2023) bude možné žádat o podporu na projekty podpory integrované onkologické péče ve všeobecných nemocnicích formou nákupu přístrojového vybavení a dále i podobnou podporu v komunitních zdravotních a sociálních službách.

Podzim poté přinese možnosti financování urgentních příjmů. Konkrétně v měsíci záři bude vyhlášena výzva v oblasti vzniku a modernizaci sítě urgentních příjmů včetně podpory lékařské pohotovostní služby.

Plánujete projekt pro některou z výše uvedených oblastí? Neváhejte nás kontaktovat pro bezplatnou konzultaci.

Redakce Dotačních novin, T: 530 338 801, @: info@dotacni.info

Tags: , , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>