MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
zamestnanost

Zaměstnanost o.s. dokončilo první část realizace KA 02 –...

shutterstock_149343356.jpg

Dotace na rekonstrukce silnic ve Středočeském kraji

shutterstock_155319407.jpg

Září 1, 2014 Komentáře (0) Zobrazení : 2647 Veřejný sektor

Program Spolupráce škol a stipendia

Program Spolupráce škol a stipendia usiluje o podporu lidských zdrojů a znalostní základny v České republice a posiluje spolupráci mezi českými vzdělávacími institucemi a vzdělávacími
institucemi v donorských zemích. Zprostředkovatelem programu Spolupráce škol a stipendia je Dům zahraniční spolupráce (DZS). Program Spolupráce škol a stipendia je jedním z programů v rámci Norských fondů a fondů EHP.

Hlavním cílem je snižování sociálních a ekonomických nerovností v Evropě a posilování bilaterálních vztahů mezi donorskými zeměmi (Island, Lichtenštejnsko a Norsko) a Českou republikou. Výzva k předkládání návrhů projektů je otevřena pouze pro projekty mobilit a stáže (včetně všech dílčích aktivit) a projekty institucionální spolupráce.

Oprávněnými žadateli jsou instituce v České republice na primární, sekundární a terciární úrovni vzdělávání, které mají zájem navázat projektovou spolupráci s oprávněnými institucemi v Norsku, na Islandu nebo v Lichtenštejnsku, studenti na terciární úrovni vzdělávání v České republice, kteří mají zájem uskutečnit mobilitu do Norska, na Island nebo do Lichtenštejnska, studenti na terciární úrovni vzdělávání v Norsku, na Islandu nebo v Lichtenštejnsku, kteří mají zájem uskutečnit mobilitu do České republiky, pracovníci na primární, sekundární a terciární úrovni vzdělávání v České republice, kteří mají zájem uskutečnit mobilitu do Norska, na Island nebo do Lichtenštejnska, pracovníci na primární, sekundární a terciární úrovni vzdělávání v Norsku, na Islandu nebo v Lichtenštejnsku, kteří mají zájem uskutečnit mobilitu do České republiky a instituce v České republice na primární, sekundární a terciární úrovni vzdělávání, které mají zájem navázat projektovou spolupráci s institucemi v Norsku, na Islandu nebo v Lichtenštejnsku.

Předchozí účast v programu Norských fondů a fondů EHP není překážkou pro podání žádosti o podporu v nové fázi programu. To znamená,  že instituce nebo jednotlivci zapojení do finančního mechanismu pro období 2004-2009 si mohou požádat znovu o grant v rámci Norských fondů a fondů EHP.

Není povoleno předložit více než jednu žádost o grant na tutéž aktivitu v rámci jedné výzvy. Žadatel však může podat žádost v rámci každé výzvy, i když to může vést ke vzniku dvou paralelně probíhajících projektů na tutéž aktivitu. Také je možné podat žádost o grant na každou z aktivit v rámci jedné výzvy, což znamená, že v rámci jedné a téže výzvy lze podat žádost jak na projekty mobilit, tak na projekty institucionální spolupráce.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Redakce Dotačních novin, Lucie Tomčíková, @: lucie.tomcikova@cyrrusadvisory.cz, T: +420 210 028 452.

Podívejte se také na výzvu k tomuto článku Výzva k předkládání návrhů projektů v rámci fondů EHP a Norských fondů – Program Spolupráce škol a stipendia (CZO7), která poskytuje základní informace pro podání žádosti o dotaci.

Zdroj

Tags: , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>