MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
shutterstock_157258070.jpg

Podpora vstupu na trh práce hl. m. Prahy pro...

shutterstock_153446969.jpg

Granty Fondu pro nestátní neziskové organizace

Litho_new_Starfield&_sc_earth&moon_sun&star

Září 24, 2014 Komentáře (0) Zobrazení : 3175 Soukromý sektor, Veřejný sektor

Program vývoje vědeckých experimentů PRODEX

Evropská kosmická agentura (ESA) poskytuje příspěvky v rámci volitelného programu na výrobu a vývoj přístrojů za účelem výzkumu kosmického prostoru a kosmických těles PRODEX (PROgramme de Développement d’EXpériences scientifiques). Program má podpořit spolupráci vědeckých pracovišť s průmyslovými podniky a taktéž umožnit financovat nákladné experimenty tohoto charakteru především v menších členských zemích ESA.

ČR přijala členství v roce 2008 a stejně tak souhlasila se členstvím v PRODEX. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) tedy rok co rok očekává dotaci v podobě 1,5 mil EUR v období let 2013-2020. Rozdělena bude mezi žadatele, jež budou investovat do vývoje nebo výroby přístrojové části letového zařízení, které bude využito pro vědecký experiment (ve fázích B,C,D a případně E1). Podpora ve fázích 0 a A se dá získat pouze na cestovní a nezbytně nutné součástky laboratorních modelů. Dotaci na software vám mohou přiznat na softwarové vybavení i přípravu specifických pozemních přístrojů a programů. Pokud by uskutečněné letecké experimenty měly mimořádný vědecký přínos, je možné ve výjimečných případech získat finanční prostředky na zpracování a analýzu naměřených dat.

Všechny přihlášené projekty se musí shodovat s podmínkami ESA. Pokud návrh splní formální požadavky, 2 odborníci vypracují posudek, ve kterém zhodnotí vědecký přínos a finanční náročnost. Hodnotí se důležitost daného projektu, zda jsou investice, cestovné i drobné vybavení vzhledem k cíli relevantní a zda jsou uvedené ceny dodavatelských služeb obvyklé. Pozor byste si měli dát na zdůvodnění mzdových nákladů, které včetně pojištění mohou činit maximálně 8 tis EUR ročně. Pokud bude pracovat zaměstnanec pouze na daném projektu, hranice se zvyšuje na 20 tis UER. Režijní náklady se mohou pohybovat do 10% celkových běžných nákladů.

Jestliže podá návrh organizace, která již přijala dotace na projekt kosmického výzkumu, odborníky bude zajímat průběh realizace i podíl účasti stejných pracovníků na obou projektech.

Projektový návrh se podává elektronicky prostřednictvím formuláře PRODEX Office ESA na sekretariát Českého výboru PRODEX. Nutné je přiložit čestné prohlášení o účasti stejných pracovníků na různých kosmických projektech i národních programů. Návrhy jsou přijímány a hodnoceny průběžně a doba schválení trvá minimálně 6 měsíců.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Redakce Dotačních novin, Lucie Tomčíková, @: lucie.tomcikova@cyrrusadvisory.cz, T: +420 210 028 452.

Zdroj

Tags:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>