MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
shutterstock_154191203.jpg

Budování a rozvoj infrastruktury pro aktivní formy cestovního ruchu...

shutterstock_108518495.jpg

Malé grantové schéma: Záchranné programy pro zvláště chráněné druhy...

shutterstock_142780753.jpg

Červen 12, 2014 Komentáře (0) Zobrazení : 3520 Soukromý sektor, Veřejný sektor

STÁŽE VE FIRMÁCH – VZDĚLÁVÁNÍ PRAXÍ 2

Od 1.7.2014 se předpokládá znovu otevření projektu „Stáže ve firmách – vzdělávání praxí 2″. Projekt Stáže ve firmách 2 naváže na systém poskytování stáží vytvořený v rámci projektu Stáže ve firmách – vzdělávání praxí, který rozšíří o nové inovativní systémové prvky.

Cílem projektu je rozšíření systému poskytování stáží nastaveného projektem Stáže ve firmách 1 o nové inovativní a systémové prvky. Dojde tak k posílení stáží jako jednoho ze způsobů dalšího individuálního profesního vzdělávání obyvatel České republiky.

Jaká je cílová skupina projektu?

Projekt je zaměřen na absolventy bez praxe, nezaměstnané (bez nutné registrace na úřadu práce), osoby vracející se na pracovní trh (např. rodiče po nebo během rodičovské dovolené) i zaměstnané, kteří si chtějí prohloubit kvalifikaci. Stáže probíhají od jednoho do šesti měsíců.

Smyslem projektu je inovativnost a jedinečnost ve způsobu vzdělávání v přímém přenosu know-how ze soukromé sektoru k cílové skupině. Projekt vytváří motivující prostředí jak pro cílovou skupinu, tak soukromý sektor, čímž umožní cílové skupině dosáhnout vzdělávání založeného na reálných požadavcích trhu, komerčnímu trhu vyroste potenciál na straně poptávky pracovního trhu. Primárně budou vybírána taková odvětví české ekonomiky, která mají potenciál posílit její konkurenceschopnost a hospodářské výsledky. Komerční sektor nabídne v rámci dalšího vzdělávání nový pilíř, který doplní současný potenciál škol, univerzit a vzdělávacích institucí o inovativní prvek – praxi. Stážista získá nejen praxi v oboru, ale zároveň může získat certifikát potvrzující jeho profesní kvalifikaci.

Předpokládaná doba realizace projektu je 1.7.2014 – 30.6.2015. Částka v projektu 168 mil. Kč.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Redakce CYRRUS ADVISORY, a.s., Stanislava Zabranská, @: stanislava.zabranska@cyrrusadvisory.cz, T: +420 380 425 302

Zdroj: http://www.stazevefirmach.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>