MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
shutterstock_147888404.jpg

Bezpečnost dopravy a jejího zpřístupňování osobám s omezenou ...

shutterstock_155179133.jpg

Dotace na podporu mezinárodního turismu v EU

shutterstock_155319407.jpg

Říjen 10, 2014 Komentáře (0) Zobrazení : 4925 Veřejný sektor

Stipendia na studijní a pracovní pobyty v Německu 2015 – 2016

Od září 2014 je možné podávat žádosti o stipendia na pracovní a studijní pobyty v Německu na základě mezinárodních smluv. O podporu můžou žádat vysokoškolští studenti, učitelé i absolventi. Stipendia mají různou délku trvání, a to od 1 měsíce až po 3 roky a jsou hrazeny Německou akademickou výměnnou službou (DAAD).

Je nabízeno několik typů pobytů a každému je přiřazena jiná finanční podpora v rozmezí 750 – 2150 EUR na měsíc. Žádosti o stipendia pro absolventy, bývalé stipendisty, doktorandy a vysokoškolské učitele lze podávat do 15. listopadu 2014. Do stejného data lze podávat i žádosti o stipendia umožňující účast na letním kurzu. Do 31. října 2014 jsou přijímány také žádosti o studijní stipendia pro studenty umělecký oborů a architektury.

Pro úspěšné přidělení stipendia je potřeba splňovat podmínky výběrového řízení jednotlivých stipendijních programů. Pro uvedené stipendijní programy je nutné mít dostatečnou znalost německého a popř. anglického jazyka. Jako doklad znalosti němčiny může uchazeč předložit aktuální test onDaF. Tyto testy lze v Praze několikrát ročně absolvovat a pro uchazeče o stipendium DAAD jsou bezplatné.

Pro stipendia s uzávěrkou 15. listopadu (kromě stipendií umožňující účast na letním kurzu) je potřeba přihlášku odevzdat elektronicky do portálu DAAD a osobně či poštou na adresu Akademické informační agentury.

Vyhodnocení žádostí probíhá v několika kolech. První kolo výběru probíhá v prosinci v Praze bez osobní účasti uchazečů. Úspěšní uchazeči z prvního kola postoupí do užšího výběru, který se koná v březnu v Bonnu, a to opět bez osobní účasti uchazečů. Konečný výsledek výběru oznámí bonnská centrála uchazečům do konce měsíce dubna. U studijního stipendia pro absolventy všech vědních oborů proběhne vyhodnocení žádosti koncem února nebo začátkem března 2015 v Praze na základě osobního pohovoru.

Chcete se dozvědět více o stipendiích na pobyty v Německu na akademický rok 2015 – 2016 nebo se zeptat na dotační možnosti pro soukromý sektor? Kontaktujte specialisty z agentury CYRRUS ADVISORY, a.s.

Zdroj

Tags: , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>