MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
lost-places-2963766_1280

Investiční pobídky – alternativa ke klasickým dotacím?

Bytový_dům

Program Výstavba: Dotace na bytové domy „pro všechny“

Ložnice

Říjen 30, 2018 Komentáře (0) Zobrazení : 3220 Nezařazeno

Vyhlášení výzev na pečovatelské byty, zasíťování pozemků či vybudování výtahů

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásí ke dni 5. listopadu 2018 výzvy v oblasti podpory bydlení pro seniory. Následovat bude 7. listopadu vyhlášení výzev v oblasti zasíťování pozemků či vybudování výtahů v bytových domech. Příjem žádostí by měl probíhat do začátku února roku 2019. Pojďme se tedy podívat na jednotlivé dotační možnosti podrobněji.

Pečovatelské byty,  Komunitní domy seniorů (KODUS)

Dotace je určena na výstavby či rekonstrukci objektů na bydlení pro seniory. Podmínkou je, že objekt bude splňovat parametry bytového domu. Výše dotace je 600 000 Kč na jeden byt. Maximální celkově získaná výše podpory za celý dům je 500 000 Euro. Byty musí být bezbariérové s maximální velikostí 50 metrů čtverečních. Podmínkou je vybírání nájemného s limitem 61,10 Kč na metr podlahové plochy bytu. Žadatelem může být právnická osoba.

Zasíťování pozemků

Po několika letech se vrací zpět možnost získat dotaci na zasíťování pozemků. Způsobilým žadatelem jsou pouze obce. Maximální výše dotace je 80 000 Kč na jeden stavební pozemek. Výdaje můžou být využity na výstavbu pozemních komunikací k parcelám, vodovodu či kanalizace.

Vybudování výtahů

Dotace je možné čerpat i na vybudování výtahů. Podmínkou je, že objekt v tuto chvíli výtahem nedisponuje, a má minimálně čtyři nadzemní podlaží. Kromě samotné dotace na výstavbu výtahu je možné získat podporu i na stavební úpravy umožňující bezbariérový přístup do domu a k výtahu. Výše dotace činí 50 % z celkových způsobilých výdajů. Maximálně je možné získat dotaci ve výši 800 000 Kč v případě výstavby výtahu, limit podpory pro bezbariérové úpravy vstupu poté činí 200 000 Kč. Dohromady tedy je možné při komplexním řešení získat dotaci až 1 mil. Kč.

V případě, že máte projekt, který odpovídá výše uvedeným podmínkám, tak nás neváhejte kontaktovat. Rádi Vám provedeme detailní posouzení záměru.

Redakce Dotačních novin, T: 538 705 776, @: dotazy@cyrrusadvisory.cz

Zdroj: www.mmr.cz

Tags: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>