MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
filmovaklapka.jpg

Dílčí program MEDIA – podpora producentů

wellness

Podpora nabídky a produktů cestovního ruchu EU

shutterstock_107635607.jpg

Červenec 24, 2014 Komentáře (0) Zobrazení : 6750 Soukromý sektor

Vyhlášeno výběrové řízení na zahraniční stáže v letním semestru 2015 pro absolventy vysokých škol

Pouze do 29. srpna 2014 do 12:00 lze podávat přihlášky do výběrového řízení, vyhlášeného Evropskou komisí. Předmětem výběrového řízení je získání placené zahraniční stáže pro absolventy vysokých škol, a to v období měsíců března až července roku 2015. Myšlenkou projektu je získání zkušeností, které mohou absolventi VŠ čerpat po dobu pěti měsíců v Bruselu, Lucemburku či na zastoupení Evropské komise v jednotlivých členských státech.

Uchazečem může být absolvent do 30 let splňující podmínky, kterými jsou vlastnictví alespoň bakalářského diplomu a znalost dvou oficiálních jazyků EU, přičemž je nezbytná dobrá znalost angličtiny, francouzštiny anebo němčiny. Práce, které lze vykonávat v rámci stáží jsou nejčastěji administrativní podpora úřadu, monitoring tisku, zapisování konferencí a vyhodnocování projektů, různé rešerše a analýza informací.

Absolventi se v rámci stáže mohou zúčastnit i úvodní konference, která bývá spojena s řadou přednášek a návštěvou institucí.

O výši měsíčního grantu, jenž bude stážistům přidělen rozhoduje kancelář pro stáže, v závislosti na rozpočtových podmínkách. Přibližně se výše grantu pohybuje kolem částky 1 000 EUR a jsou jím pokrývány cestovní náklady.

Další možností pro absolventy je tzv. „Překladatelská stáž u evropské komise“. V jejím rámci mají uchazeči možnost zastávat stejnou činnost jako překladatelé Evropské komise, to jest překlad ze dvou úředních jazyků EU do svého mateřského jazyka.

Chcete se dozvědět více o zahraničních stážích pro absolventy VŠ, nebo se zeptat na dotační možnosti pro soukromý sektor? Kontaktujte specialisty z agentury CYRRUS ADVISORY, a.s.

Redakce Dotačních novin, Tomáš Jakubec, @ tomas.jakubec@cyrrusadvisory.cz, T: +420 210 028 453

Zdroj

Tags: , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>