MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
Pivovar

Úspory energií v pivovaru

Masný průmysl úspory energie

Úspory energií v masném průmyslu

ÚE_stroje

Srpen 30, 2018 Komentáře (0) Zobrazení : 1903 Podnikání a inovace

Výměna starého výrobního stroje za nový – Úspory energie

Jak se již stalo zvykem, po měsíci se opět budeme věnovat programu Úspory energie. Tentokrát si bereme do hledáčku strojírenský průmysl, protože nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě, Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, se blíží. Rádi bychom Vám představili možnost, jak lze vyměnit starý výrobní stroj za nový.

  • Máte starý výrobní stroj nebo zařízení, které jste si pořídili ještě v době, kdy nebyl dáván velký zřetel na energetickou náročnost?
  • Produkuje Vám stroj v současné době s rostoucími cenami za energie čím dál tím vyšší provozní náklady a již neodvádí kvalitně svou práci?
  • Přemýšlíte o koupi stroje nového?

Tak i pro Vás je vhodný dotační program Úspory energie, který není určen pouze na zateplování objektu, výměnu oken apod., jak se na první pohled může zdát, ale rovněž umožňuje i výměnu starého výrobního stroje za nový. Například si můžete pořídit nový CNC stroj, vstřikovací lis, pásovou pilu, kompresor, laserové pracoviště atd.

Podívejme se společně na podmínky, které je potřeba splnit, abyste mohli být vhodným žadatelem o dotaci.

  • V první řadě je potřeba, abyste za sebou měli minimálně dvě účetně uzavřená období a měli v pořádku finanční zdraví.
  • Váš plánovaný projekt musí mít nižší energetickou náročnost, než jakou máte nyní, bez realizace projektu.
  • Stroje nebo zařízení, které si chcete pořídit, musíte nakoupit až po podání žádosti o podporu a musí být nové. Není podporována koupě již použitého zboží.
  • Produkční kapacita nového zařízení musí být shodná s produkčního kapacitou nahrazované technologie, jinak jsou způsobilé výdaje poměrově sníženy.
  • Staré zařízení nebo stroj musíte do ukončení realizace projektu zlikvidovat, bude potřeba doložení jakékoliv dokumentace o likvidaci.
  • K prokázání trvalé úspory energie i snížení emisí bude zapotřebí návštěvy energetika, který zhodnotí současný stav a vypočítá energetickou úsporu.

Nově uspořené náklady můžete například použít k dalšímu rozvoji Vašeho podnikání.

Malý podnik může dostat podporu až 50 %, střední 40 % a velký 30 %.

Potřebujete více informací, pomoc s přípravou žádosti, energetického posudku, či projektové dokumentace? Neváhejte nás kontaktovat.

Redakce Dotačních novin, T: 538 705 776, @: karolina.zemanova@cyrrusadvisory.cz

Tags: , , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>