MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
earth-405096_1280

Aktuální dotace z oblasti životního prostředí

birds-690545_1280

Dotace z OPŽP: prioritní osa 4 – Ochrana a...

VŘ

Květen 6, 2015 Komentáře (0) Zobrazení : 3932 Podnikání a inovace, Soukromý sektor, Veřejný sektor, Zaměstnanost, Životní prostředí

Aktuální informace z programového období 2014-2020

Evropská komise schválila již 3 operační programy z nového období 2014-2020. Následně na to mohou být z těchto programů vyhlášeny výzvy. Prvním ze schválených byl OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Ministerstvo průmyslu a obchodu následně zveřejnilo předběžná avíza k jednotlivým výzvám. Informace o podporovaných aktivitách, způsobilých žadatelích a výši podpory naleznete pod tímto odkazem.

Jako druhý byl schválen OP Životní prostředí. Díky tomu mohl být i aktualizovaný harmonogram výzev. V rámci OP ŽP můžete získat podporu až ve výši 85 %. Celkově bude mezi žadatele rozdělena částka 72 mld. Kč. První výzvy by měly být vyhlášeny již 14. 8. 2015, další budou následovat v říjnu 2015. Aktualizovaný harmonogram výzev naleznete zde.

Třetím schváleným programem v pořadí je OP Zaměstnanost. Dle aktualizovaného předběžného harmonogramu, budou první výzvy z tohoto programu otevřeny již v květnu. Mezi nejzajímavější priority bude určitě patřit další profesní vzdělávání zaměstnanců a také vybudování a provoz dětských skupin. Kompletní, aktualizovaný harmonogram výzev naleznete pod tímto odkazem.

K dalším změnám došlo i u OP Výzkum, vývoj a vzdělávání. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy rovněž zveřejnilo avízo o parametrech výzvy u prioritní osy 3 – Rovný přístup ke kvalitnímu předškolnímu, primárnímu a sekundárnímu vzdělávání. Výzva je určena na podporu krajských akčních plánů rozvoje vzdělávání.

Chcete se dozvědět více o operačních programech, vyhlášených a připravovaných výzvách? Kontaktujte specialisty z agentury CYRRUS ADVISORY, a.s.

Redakce Dotačních novin Alžběta Klimešová, @: alzbeta.klimesova@cyrrusadvisory.cz, T: + 420 538 705 750.

Tags: , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>