MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
shutterstock_150479276.jpg

Výstavba cyklistických stezek v Moravskoslezském kraji

shutterstock_109622666.jpg

Jednoletý dotační program na podporu, rozvoj a prezentaci celoroční...

shutterstock_125095025.jpg

Červenec 1, 2014 Komentáře (0) Zobrazení : 2569 Soukromý sektor

COPERNICUS – monitorování moří, atmosféry, půdy a změn klimatu a podpora záchranné a bezpečnostní služby

Program je zaměřen na poskytování kontinuálních, nezávislých a spolehlivých dat a informací k pozorování Země. COPERNICUS poskytuje šest hlavních služeb: monitorování moří, atmosféry, půdy a změn klimatu a podporu záchranné a bezpečnostní služby. Účelem programu je poskytovat včasné a spolehlivé informace a předpovědi k podpoře zemědělství a rybolovu, využívání půdy a územního plánování, boje proti lesním požárům, reakci na katastrofy, námořní dopravy nebo monitorování znečištění ovzduší.

 

Cíle programu

  • Poskytovat udržitelné, přesné a spolehlivé informace o životním prostředí a bezpečnosti občanů, obdržené pod kontrolou EU a přizpůsobené potřebám široké škály uživatelů.
  • Vytvářet významné obchodní příležitosti pro evropské podniky, zejména malé a střední podniky, s cílem podpořit inovace, růst a zaměstnanost v Evropě.

Struktura programu

  • Kosmický segment: tvořen družicemi poskytující data dálkového průzkumu Země. Jedná se o vybudování systému družic Sentinel na oběžné dráze.
  • In-situ segment: tvořen statickými (pozemními) senzory a pohyblivými senzory, které jsou umístěny v letadlech a na lodích.
  • Segment služeb: jde např. o monitoring stavu a změn povrchu Země (služby pro zemědělství, lesní hospodářství apod.), monitoring znečištění atmosféry, management záchranných akcí, management bezpečnostních akcí a monitoring změn klimatu.

Zde je výčet aktivit, které jsou v rámci programu podporovány: udržitelný rozvoj, ochrana přírody, regionální a místní plánování, zemědělství, lesnictví a rybářství, infrastruktura, doprava a mobilita, cestovní ruch.

Program COPERNICUS byl na období 2014-2020 schválen s rozpočtem 4,3 miliardy EUR.

V období 2014-2020 je možné účastnit se veřejných zakázek vypsaných Evropskou komisí nebo Evropskou kosmickou agenturou především z hlediska výstavby infrastruktury. Menší projekty mohou být podpořeny v rámci programu Horizont 2020 – část Vedoucí postavení v průmyslu – Vesmír. Žadateli mohou být subjekty z členských států EU (v případě tendrů Evropské komise) a ze členských zemí ESA (v případě veřejných zakázek ESA).

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Redakce CYRRUS ADVISORY, a.s., Lucie Tomčíková, @: lucie.tomcikova@cyrrusadvisory.cz, T: +420 210 028 452

Zdroj: http://www.czelo.cz/files/CZELO-brozura-evropskych-programu-WEB.pdf.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>