MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
shutterstock_76565212.jpg

COST – Evropská spolupráce ve vědeckém a technickém výzkumu

shutterstock_153270134.jpg

ERASMUS+ – program EU pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež...

shutterstock_156422672.jpg

Červenec 3, 2014 Komentáře (0) Zobrazení : 3050 Soukromý sektor, Veřejný sektor

EASI – program EU pro zaměstnanost a sociální inovace

Program podporuje členské státy EU v implementaci sociálních reforem na všech úrovních. Zaměřuje se zejména na zaměstnanost, sociální ochranu zaměstnanců, boj proti sociálnímu vyloučení a chudobě a zlepšování pracovních podmínek. Tento program integruje a rozšiřuje programy Progress, EURES a nástroj mikrofinancování Progress.Cíle programu:

 • Podpora efektivních reforem systému sociálního zabezpečení, důchodových systémů a trhu práce.
 • Lepší přístup k finančním prostředkům a drobným úvěrům (do výše 25 tisíc EUR) pro sociální podniky, nezaměstnané a osoby v nestabilním zaměstnání.
 • Lepší podpora při hledání zaměstnání v jiných státech EU – vyhledávání vhodných uchazečů podle nabídky pracovních míst.

Osy programu:

 • Progress: účelem přispívat k vypracování, sledování a hodnocení politiky Unie v oblasti zaměstnanosti a sociálních věcí a právních předpisů upravujících pracovní podmínky; podpora tvorby politik a realizace inovací ve spolupráci se sociálními partnery, organizacemi občanské společnosti a dalšími zúčastněnými stranami.
 • EURES: podpora specializovaných služeb za účelem rozvoje výměny a šíření informací a dalších forem spolupráce na podporu geografické mobility pracovníků; zaměří se také na vytváření nových programů pro mobilitu mladých lidí ve věku 18-30 let.
 • Osa týkající se mikrofinancování a sociálního podnikání: usnadnění přístupu k finančním prostředkům (půjčkám) podnikatelům a osobám, které mají problém s přístupem k tradičním bankovním úvěrům.

Aktivity:

 • Zaměstnanost.
 • Mobilita pracovníků.
 • Sdílení informací.
 • Sociální věci.

Typy žadatelů:

 • Osa Progress: výzkumná centra, univerzity, státní správa, mezinárodní organizace, regionální a místní správa, služby zaměstnanosti, agentury, nevládní organizace, rozvojové vládní organizace, sdělovací prostředky.
 • Osa EURES: státní správa, regionální a místní správa, služby zaměstnanosti, organizace sociálních partnerů.
 • Osa mikrofinancování a sociálního podnikání: veřejné a soukromé subjekty poskytující mikrofinanční prostředky pro osoby nebo mikropodniky nebo finanční prostředky pro sociální podniky.

Celková alokace programu na období 2014-2020 dosahuje přibližné výše 919,5 milionů EUR. Z celkového rozpočtu je vyčleněno 61% na osu týkající se programu Progress, 18% na osu týkající se sítě EURES a 21% na osu pro mikrofinancování a sociální podnikání.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Redakce CYRRUS ADVISORY, a.s., Lucie Tomčíková, @: lucie.tomcikova@cyrrusadvisory.cz

Zdroj: http://www.czelo.cz/files/CZELO-brozura-evropskych-programu-WEB.pdf.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>