MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
law-and-order-6311493_960_720

Evidence skutečných majitelů – změny od června 2021

VŘ

Jak se z pohledu zadavatele zakázky vypořádat s institutem...

Dotace_sportovní_hala

Červenec 16, 2021 Komentáře (0) Zobrazení : 1526 Veřejný sektor

Nové dotace na zkvalitnění sportovišť v menších obcích

Národní sportovní agentura (NSA) vyhlásila výzvu v oblasti rozvoje místních sportovišť, především pak jejich zázemí. Je možná i výstavba, ale nikoliv celého sportovního zařízení – konkrétně spadá mezi způsobilé výdaje rekonstrukce, přístavby a nástavby příslušenství (šatny, kabiny apod.) nebo vybudování bezbariérových přístupů. Dotaci nelze získat na dopravní nebo dětské hřiště, aquapark, veřejné koupaliště či veřejné volnočasové sportoviště.

Žadatelem mohou být obce do 3 000 obyvatel, kraje, příspěvkové organizace obcí a krajů, sportovní kluby či školy. Celková alokace výzvy je 400 mil. Kč. Dotaci lze získat ve výši 80 % z celkových způsobilých výdajů. V případě, že je žadatelem sportovní organizace, musí mít domluvené minimálně 10% spolufinancování akce od obce, na jejímž území se sportoviště nachází.

Maximální dotace činí 800 000 Kč. Vyšší dotaci je možné nárokovat v případě, že bude zajištěné využívání infrastruktury i občany a spolky z okolních obcí. Pro tuto situaci musí být o využívání uzavřena mezi dotčenými obcemi veřejnoprávní smlouva. Za takových okolností se maximální výše dotace násobí počtem obcí, které budou infrastrukturu využívat.

K žádosti o dotaci je potřeba mít souhlas stavebního úřadu, např. stavební povolení či ohlášení – podle toho, co projekt vyžaduje. Konec příjmu žádostí je 31. 8. 2021 v 17:00.

Máte projekt, na který by se mohla dotace vztahovat? Neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám prověříme jeho dotační způsobilost.

Redakce Dotačních novin, T: 777 481 926, @: info@dotacni.info

Tags: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>