MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
CEF – nástroj pro propojení Evropy

CEF – nástroj pro propojení Evropy

RFCS – Výzkumný fond pro uhlí a ocel

RFCS – Výzkumný fond pro uhlí a ocel

GALILEO – globální navigační satelitní systém

Červenec 8, 2014 Komentáře (0) Zobrazení : 3376 Veřejný sektor

GALILEO – globální navigační satelitní systém

GALILEO je globální navigační satelitní systém Evropské unie spravovaný pod civilní kontrolou Evropské vesmírné agentury (ESA).

V období 2014 – 2020 bude financováno dokončení zaváděcí fáze programu, fáze využití stejného programu a provoz systému EGNOS. Ve vesmíru bude rozmístěno 18 družic a dojde k vybudování potřebného pozemního segmentu. Na přelomu let 2014 a 2015 by měly být zprovozněny první služby tzv. fáze částečného zavedení infrastruktury (Otevřená služba; Služba nouzové lokalizace – SaR; Veřejná regulovaná služba – PRS). Celková alokace programu dosahuje přibližné výše 7 miliard EUR. Tento program je otevřen členským státům EU a členským státům ESA a dále třetím zemím po schválení Radou EU.

Evropský civilní družicový navigační systém GALILEO bude poskytovat celkem čtyři druhy služeb:

  • Základní služba (Open Service – OS): základní signál, poskytovaný zdarma.
  • Bezpečnostní služba (Safety of Life Service – SoL): rozšířený signál zahrnující integrovanou funkci, která varuje uživatele v případě chybné funkce. Služba bude určena pro bezpečnostně-kritické dopravní komunity, např. letectví.
  • Komerční služba (Commercial Service – CS): na rozdíl od základní služby využívá ještě další dva signály. Ty jsou chráněny díky komerčnímu kódování, které bude řízeno poskytovateli služeb a budoucím Galileo Operátorem.
  • Veřejně regulovaná služba (Public Regulated Service – PRS): dva šifrované signály s kontrolovaným přístupem a dlouhodobou podporou, určené pro státem vybrané uživatele, především pro bezpečnostní složky státu.

Aktivity:

  • IT technologie.
  • Činnosti týkající se zaváděcí fáze programu Galileo včetně řízení této fáze a dohledu.
  • Činnosti související s provozem systému vytvořeného na základě programu GALILEO.
  • Činnosti související s provozem systému EGNOS.

Program sám o sobě nebude vyhlašovat výzvy k podávání návrhů projektů, ale výzvy k veřejným zakázkám (prostřednictvím ESA). V rámci programu Horizont 2020 – oblasti Vedoucí postavení v průmyslu – Vesmír, budou vyhlašována některá témata vztažená především k využití potenciálu Evropského globálního navigačního systému (EGNOS).

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Redakce CYRRUS ADVISORY, a.s., Lucie Tomčíková, @: lucie.tomcikova@cyrrusadvisory.cz.

Zdroj: http://www.czelo.cz/files/CZELO-brozura-evropskych-programu-WEB.pdf.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>