MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
SONY DSC

Přehled aktuálních dotačních možností pro obnovu památek

shutterstock_112832212.jpg

Podpora zvyšování kvality péče o děti

shutterstock_135125720.jpg

Červen 17, 2014 Komentáře (0) Zobrazení : 2315 Veřejný sektor

„Iniciativy v oblasti veřejného zdraví“ AKTIVITA I. – Psychiatrická péče

Dne 12. června 2014 vyhlásilo ministerstvo financí společně s partnerem, ministerstvem zdravotnictví, program v jehož rámci lze podávat žádosti o dotaci na zlepšování vybavení a podmínek, vzdělávání odborníků a zlepšení ostatních komponent systému rehabilitace psychiatricky nemocných osob nejpozději do termínu 29. srpna roku 2014 do 16:00 hod. Celkový objem prostředků alokovaných pro tento program činí 200,4 milionů Kč.

Psychiatrická péče v České republice je dlouhodobě podfinancována a není jí věnována dostatečná pozornost. Dochází ke stigmatizaci pacientů a psychiatrické péče jako celku. Aplikace moderních léčebných metod je omezena stávajícím vybavením a prostorovým uspořádáním zdravotnickýchzařízení. Dalším problémem je absence klasifikace a vyhodnocování zdravotního stavu jednotlivých pacientůa možnosti postupného přechodu z léčebné instituce do komunitní péče.

Cílem dotace je vytvoření podmínek pro rozvoj a implementaci komplexního programu léčebně rehabilitační péče, který umožní sledovat a vyhodnocovat stav pacienta a tak rozhodnout o jeho umístění mimo léčebnou instituci do zařízení komunitní péče a postupně pacienta připravit na návrat do běžného života. Tím také dojde k omezení předpokladů pro návrat nemoci. Systém komplexní ucelené rehabilitace bude implementován vinstitucích psychiatrické péče, ve kterých bude podpořen rozvoj a modernizace infrastruktury nutné pro jeho aplikaci.

Globálními cíly aktivity „Psychiatrická péče“ jsou:

• Zvýšení kvality a efektivity léčebných procesů s cílem snížení délky doby hospitalizace psychiatricky nemocných pacientů.

• Zefektivnění léčebného procesu, destigmatizace a transformace psychiatrické péče.

Specifickým cílem je pak vytvoření podmínek pro rozvoj a implementaci komplexního programu rehabilitační péče.

Máte – li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Redakce CYRRUS ADVISORY, a.s. Tomáš Jakubec, @ tomas.jakubec@cyrrusadvisory.cz, T: +420 210 028 453

Podívejte se také na výzvu k tomuto článku Program CZ 11 – „Iniciativy v oblasti veřejného zdraví“ Aktivita I. Psychiatrická péče, která poskytuje základní informace pro podání žádosti o dotaci.

Zdroj: http://www.eeagrants.cz/cs/programy/norske-fondy-2009-2014/cz11-verejne-zdravi/cz11-vyzvy/2014/vyhlaseni-vyzvy-k-predkladani-zadosti-o-1300

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>