MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
chocolate.jpg

Propojení cestovního ruchu, tvůrčího průmyslu a high-end produktů

digitalni-zrcadlovka

Soutěž Ministerstva pro místní rozvoj „Vyfoť projekt“ o digitální...

shutterstock_149825354.jpg

Červenec 29, 2014 Komentáře (0) Zobrazení : 2501 Soukromý sektor, Veřejný sektor

Nadace táta a máma – pomoc znevýhodněným dětem

Celkový počet dětí, které jsou v ústavních zařízeních umístěny na základě rozhodnutí soudu (ústavní výchova, ochranná výchova) je 7468 dětí (k 31. 12. 2011 – zdroj MPSV). Zbývající počet dětí je v ústavních zařízeních umístěn na základě žádosti zákonných zástupců (většinou se jedná o děti se zdravotním postižením v zařízeních sociálních služeb).

Nadace táta a máma pomáhá dětem, které nemohou vyrůstat ve své vlastní rodině již přes 16 let. Je také členem Mezinárodní organizace pěstounské péče International Foster Care Organisation.

Cílem programu začlenění dítěte do rodiny je umožnit zdravý a bezpečný vývoj dítěte v jeho vlastní biologické rodině. Grant je určen pro fyzické osoby i neziskové organizace sídlící na území  České republiky, které podají přihlášku do 31. 8. 2014. Výše grantu závisí na typu jednotlivého projektu posuzován grantovou komisí. Maximální délka projektů jež jsou podporovány je 12 měsíců.

Podporované typy projektů jsou projekty řešící problematiku primární a sekundární prevence odebrání dětí z biologických rodin tak, aby byl umožněn zdravý a bezpečný vývoj dítěte v jeho vlastní biologické rodině. Grant je možné čerpat na projekty, jejichž náplň zahrnuje tyto následující kroky: informace a osvěta, poradenství a asistence, výchova a vzdělávání, terapie nebo jakýkoli jiný postup účinně řešící stanovené programy.

Dotace poskytované Nadací táta a máma nejsou určeny pouze na podporu dětí a mladistvých do 18 let, zajišťují také jejich budoucnost po ukončení střední školy. „Nový K(R)OK do života“ je projekt na podporu studentů z dětských domovů a náhradní rodinné péče usilující o vyšší vzdělání.

Získané peníze je možné uplatnit na úhradu školného na soukromé VOŠ, VŠ, nákup učebnic a studijních materiálů, jazykové kurzy, individuální kariérní poradenství a/nebo kurzy osobního rozvoje. Aby mohla být podpora poskytnuta  žadateli, musí mít adresu trvalého bydliště na území České republiky. Žádost je možné podat do 31. 7. 2014 na adresu nadace Nadace táta a máma,  Klimentská 1246/1, 110 00 Praha 1.

Výše grantu závisí na jednotlivých případech posouzených grantovou komisí.

Chcete se dozvědět více k výzvě Nový K(R)OK do života, Prevence – zdravý a bezpečný vývoj dítěte v jeho vlastní biologické rodině (Nadace táta a máma) nebo se zeptat na další dotační možnosti ? Kontaktujte specialisty z agentury CYRRUS ADVISORY, a.s.

Redakce Dotačních novin, Lucie Tomčíková, @: lucie.tomcikova@cyrrusadvisory.cz. T: +420 210 028 452.

Zdroj

Tags: , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>