MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
digitalni-zrcadlovka

Soutěž Ministerstva pro místní rozvoj „Vyfoť projekt“ o digitální...

file2871281863538

Program záchrany architektonického dědictví Ministerstva kultury

shutterstock_152470448.jpg

Červenec 30, 2014 Komentáře (0) Zobrazení : 5329 Soukromý sektor

Nový nástroj pro malé a střední podniky k získání dotací

V rámci Programu Horizont 2020 Evropská komise vybírá vysoce inovativní a ambiciózní malé nebo středně velké firmy, které mají globální potenciál rozvoje. Tyto firmy mohou získat obchodní kontakty, mentorství a také zdroj financí pro jejich rozvoj.

Nástroj představuje klíčový prvek financování malých a středních podniků. Na období sedmi let disponuje přibližně 3 miliardami eur a nabízí rychlé a jednoduché granty na financování studií proveditelnosti podnikatelských inovací (fáze 1) a demonstračních projektů (fáze 2). Koncepty vhodné pro investice mohou navíc využít poradenství ohledně rozvoje podnikání i další podpůrné služby (fáze 3).

Prostřednictvím tohoto grantového nástroje je MSP poskytována systematická podpora při vývoji inovativních výrobků, technologií a služeb. Nástroj si klade za cíl umožnit MSP dovést jejich inovativní nápady od prvotní myšleny až do fáze, kdy je možné jejich uvedení na trh. Vzhledem k rizikovosti tohoto schématu je podpora rozdělena do tří fází. Pro vstup do každé z těchto fází je nutné uspět v tvrdém konkurenč-ním boji. Do poslední fáze (na trh) se tak dostanou pouze vysoce konkurenceschopné výrobky a služby. Prostřednictvím tohoto nástroje hodlá Evropská unie financovat nejinovativnější malé podniky s vysokým růstovým potenciálem. Podávání přihlášek není složité, ale finanční podporu obdrží jen ty nejlepší projekty. Přihlášky lze podávat kdykoli, jejich hodnocení však probíhá čtyřikrát do roka. Nejbližší uzávěrky jsou 24. září 2014 pro fázi 1 a 9. října 2014 pro fázi 2. V roce 2014 by mělo být financováno přibližně 645 projektů (v rámci fáze 1 a 2). V příštím roce by se měl tento počet zvýšit na 670.

Fáze 1 tedy poskytuje prostředky vytvoření specifikovaného podnikatelského plánu, který bude výstupem projektu a kritériem pro úspěch. Finanční prostředky budou poskytovány ve formě paušální částky 50 tis. €. První fáze by měla trvat do 6 měsíců.

Fáze 2 se zaměřuje na specifikaci výsledku projektu, vytváří se prototypy, demonstrační a pilotní návrhy, apod. Je nutné zajistit možnosti komerčního využití. Na druhou fázi komise poskytuje finanční dotaci v rozmezí 0,5 – 2,5 mil. a realizace projektu by měla trvat od 12 do 24 měsíců.

Úspěšní příjemci budou mít také možnost využít koučování a mentoring během první i druhé fáze. Služba je poskytována prostřednictvím sítě Enterprise Europe Network, která eviduje kvalifikované a zkušené mentory.

Ve fázi 3 získají MSP rozsáhlou podporu, školení, mentorství a usnadnění přístupu k rizikovému financování, převedení projektu do obchodovatelných výrobků.

Zdroj

Tags: , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>