MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
file2871281863538

Program záchrany architektonického dědictví Ministerstva kultury

Hudba

Podpora projektů profesionálního hudebního umění Ministerstva kultury

Subtitle

Srpen 5, 2014 Komentáře (0) Zobrazení : 2618 Soukromý sektor, Veřejný sektor

Podpora titulkových verzí evropských televizních programů

Pro programovací období 2014 – 2020 vznikl nový komunitární program Kreativní Evropa, který má za cíl podporovat kinematografii a tvůrčí a kreativní odvětví. V rámci tohoto programu byla vyčleněna částka 1 500 000 EUR na podporu evropské integrace prostřednictvím kultury poskytnutím titulkových verzí pro vybrané televizní programy v rámci celé Evropy. Cílem tohoto projektu je vyzkoušet inovativní strategie pro zajištění titulkovaných verzí evropských kulturních programů, aby se tak usnadnilo šíření kulturního obsahu přes hranice členských států EU.

Výzva je určena subjektům soukromého a veřejného sektoru, které předloží projekty týkající se nelineárních audiovizuálních mediálních a webových služeb. Nelineárními službami se rozumí tzv. „služby na vyžádání“, kde si divák sám volí to, co bude sledovat. Předpokládá se vznik minimálně 600 hodin různorodého audiovizuálního obsahu, který bude díky titulkům dostupný ve více členských státech EU. Aby žadatelé splnili požadavky pro získání dotace, musí být audiovizuální obsah zpřístupněn prostřednictvím titulkování v alespoň dalších dvou oficiálních jazycích EU. Dotace se může vztahovat také na aktivity s tímto spojené, zejména na propagační a výzkumné aktivity, které umožní vývoj a implementaci marketingové strategie dané služby.

Žadatelé o dotaci musí být poskytovateli nelineárních audiovizuálních služeb, a to již minimálně 2 roky před podáním žádosti. V rámci této služby už musí existovat alespoň 600 hodin audiovizuálního obsahu, který má v zemi původu poskytovatele utvořenou diváckou základnu, a zároveň je dostupný i na těch území EU, pro které budou nové jazykové verze určeny. Musí se jednat o věcný audiovizuální obsah. Vyloučeny jsou tedy služby zaměřující se na kinematografickou nebo televizní fikci, kreslený film nebo sportovní přenosy či zpravodajství.

Chcete se dozvědět více k výzvě Podpora evropské integrace prostřednictvím kultury poskytnutím titulkových verzí pro vybrané televizní programy v rámci celé Evropy, nebo se zeptat na další dotační možnosti? Kontaktujte specialisty z agentury CYRRUS ADVISORY, a.s.

Redakce Dotačních novin, Lucie Tomčíková, @:lucie.tomcikova@cyrrusadvisory.cz. T: +420 210 028 452.

Zdroj

Tags: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>