MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
forest-505856_1280

MŽP vyhlašuje první výzvy z nového OPŽP 2014–2020

bale-191199_1280

Program rozvoje venkova spustí příjem žádostí v druhé polovině...

gear-192875_1280

Červenec 9, 2015 Komentáře (0) Zobrazení : 8749 Podnikání a inovace, Soukromý sektor

Příjem žádostí z OP PIK 2014-2020

Od 1.6.2015 přijímá Ministerstvo průmyslu a obchodu žádosti v rámci 11-ti otevřených výzev z nového operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. V tomto prvním kole bude rozdělena ¼ alokace programu na celé programové období, proto by žadatelé tuto šanci měli naplno využít.

Mezi aktuálně vyhlášené programy patří Úspory energie, Technologie, Školicí střediska, Nemovitosti, Inovace, ICT a sdílené služby, Marketing, Spolupráce, Potenciál, Partnerství a Aplikace. Příjem předběžných žádostí začíná 1.6.2015 a plné žádosti pak budou moci žadatelé podávat od 1.9. 2015. Předběžné žádosti jsou podávány ve všech programech kromě Technologií a Marketingu.

A na co můžete dotace v jednotlivých programech získat? Odpověď naleznete na následujících řádcích.

Výzva z programu Inovace je určena na pořízení nových strojů pro výrobu inovativních produktů, také na zvyšování efektivnosti procesů výroby a služeb nebo zavádění nových metod organizace firemních procesů.

Úspory energie mohou žadatelé využít na zateplení obvodového pláště, modernizaci rozvodů elektřiny a tepla a ekologický posudek.

V aktuální vyhlášené výzvě z programu Technologie mohou mirkopodniky s podnikatelskou historií do 3 let získat dotaci na stroje, pořízení technologií či softwaru.

Finanční podporu na rekonstrukci výrobních prostor poskytuje program Nemovitosti.

Založení nebo rozvoj centra průmyslového výzkumu, vývoje a inovací umožňuje program Potenciál.

Výzva z programu ICT a sdílené služby je určena k zřizování center sdílených služeb, modernizaci datových center a na tvorbu nových ICT řešení.

Vybudování, rekonstrukci a vybavení školicích středisek je možné realizovat z programu Školicí střediska.

Finance na účast na zahraničních veletrzích a výstavách, propagační materiály nebo dopravu exponátů je možné financovat z programu Marketing.

Dále byly výzvy vyhlášeny v programu Aplikace, Spolupráce a Partnerství.

Dotace z OP PIK jsou určeny pro malé, střední a v některých případech i pro velké podniky. Procentuální výše podpory je standardně nastavena na 25 % u velkých, 35 % u středních a 45 % u malých podniků. V rámci několika programů však žadatelé mohou získat dotaci mnohem vyšší.

Chcete se dozvědět více o dotacích z OP PIK? Kontaktujte specialisty z agentury CYRRUS ADVISORY, a.s.

Redakce Dotačních novin Alžběta Klimešová, @: alzbeta.klimesova@cyrrusadvisory.cz, T: + 420 538 705 750.

Tags: , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>