MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
povinna-publicita-opravdu-jste-na-nic-nezapomneli

Povinná publicita – opravdu jste na nic nezapomněli?

800px-Fishing_Lake_Ohrid

Únor 27, 2017 Komentáře (0) Zobrazení : 2966 Rybářství

Rybářské dotace – 9. kolo příjmu žádostí jaro 2017

Od 27. 1., jsou rovněž zveřejněny specifické a hodnotící podmínky 9. kola dotačních výzev pro podnikatele v rybářství, s příjmem žádostí v termínu 4. – 24. 4. 2017.

O dotaci 50 % ze způsobilých nákladů 50 tis. – 4,99 mil. Kč, mohou žádat prvně začínající chovatelé, kteří nezahájili činnost dříve, než před 5 lety. Jsou podporovány stavební a technologické náklady, investice do rybníků menších než 2 ha, pořízení zařízení, vybavení, strojů a nákladních dopravních prostředků, včetně předváděcích od prodejce do 3 let stáří. Žadatel musí být absolvent školy se zaměřením na rybářství, nebo získat úplnou profesní kvalifikaci pro rybářství, anebo mít min. 5 let pracovní praxe v oboru rybářství.

Rovněž již existující podniky akvakultury do 250 zaměstnanců, s produkcí ryb vyšší než 3 tuny za rok a s příjmy z akvakultury vyššími než 50 % celkových příjmů podniku, mohu žádat o dotaci 50 % ze způsobilých nákladů 50 tis. – 4,99 mil. Kč, na rozšíření doplňkových činností v akvakultuře, jako maloobchodu, cestovního ruchu s nabídkou rybaření, environmentálních služeb a vzdělávacích činností. Jsou podporovány stavební a technologické náklady, nákup vybavení, zařízení, techniky a výukových materiálů, které slouží pro činnost maloobchodu, ubytování, stravování, lovu ryb na udici, nebo pro vzdělávání, kde jsou podporovány i režijní náklady na pořádání kurzů, či seminářů.

Pro již existující podniky akvakultury, vzdělávací subjekty a školní podniky, výzkumné ústavy, rybářské spolky a svaz, se nabízí i dotace 30 % – 100 % ze způsobilých nákladů 10 tis. – 4,99 mil. Kč, na propagační kampaně, spojené s uváděním ryb na trh. Dále na pořádání konferencí a seminářů, pořádání a účast na veletrzích, výstavách a na vydávání odborných publikací. Podporovány jsou jak materiálové, tak i režijní marketingové náklady.

Neváhejte nás kontaktovat ve věci bližšího seznámení se s podrobnějšími informacemi o výše uvedených příležitostech, i v bezplatném vyhodnocení vašich šancí na žádání o poskytnutí dotace z výše uvedených podpor.

CYRRUS ADVISORY, a.s., T: 778 727 176, @: dotazy@cyrrusadvisory.cz

Tags:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>